| paulakiki a întrebat:

Buna,va rog sa-mi dati un sfat,sunt in Italia,si ma pregatesc sa plec acasa, dar am o mare problema am 16 ani si fostul meu iubit,defapt inca actualu ca ma obliga sa fiu cu el ma ameninta,ma are la mana cu ceva,si nu am cu cine vorbii,plang,tata daca ar afla ma omoara,la mama nu-i pot spune ca ii zice,nu stiu ce sa fac,ca stiu ca acuma o sa ma bata iara cand va afla,ai mei se vor certa,din vina mea, ma simt ca un gunoi nu stiu ce sa fac plang intruna nu mai rezist...va rog datimi ceva sfaturi

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiinca esti minora apeleaza la carabinieri sau la autoritatile care se ocupa cu problemele minorilor.

| frostxtq a răspuns:

Daca te are la mana cu faptul ca te-ai culcat cu el, nu iti mai face atatea griji inutile. Discuta cu mama ta, e un lucru important si normal iar dupa ce rezolvi treburile in familie, acel iubit nu va mai avea cu ce sa te ameninte.

| NoName0x0 a răspuns:

Cu ce te are la mana?

| suntroman a răspuns:

Eu nu cred ca parinti tai te-ar omora avind i-n vedere ca est-i amenintata ii spui parintilor sau incerci sa i-l ai s-i tu cu ceva la mana pe el

| FlaviaC a răspuns:

Draga mea, in primul rand...Linisteste-te! Cu plansul nu rezolvi nimic. Gandeste-te ca ai persoane dragi care te iubesc si tin la tine! Ai incredere in parinti! Pentru siguranta ta, sunt sigura ca ar face orice.Pana la urma, ce ti-ar conveni:o cearta de la parinti, sau ceva mult mai grav si mai marcant de la acest"iubit"?
Du-te la mama ta, cheama-l si pe tata, si marturiseste-le tot! Te vei simți mult mai bine si toate se vir vor rezolva. Iti doresc multa multa bafta!:*

| NoName4573 a răspuns:

Eu nu cred ca parinti tai te-ar omora avand in vedere ca esti amenintata. Fa bine si vorbeste tot cu mama ta pentru ca astfel de lucruri nu sunt normale sa se intample. Eu in locul tau as prefera sa ma certe maicamea decat sa aud amenintarile "iubitului" sau chiar in cel mai rau caz, pumni lui. Ai putea sa vorbesti cu un profesor de al tau?
Oricum, te sfatuiesc sa vorbesti cu parinti tai despre asta, pentru ca fara comunicare sincer... Nu te vad bine cu "iubitul". Dupa asta sa ma scuipi intre ochii daca nu a iesit bine laughing, mai ales ca ti se ia o piatra de pe inima vorbind. happy curaj!

| NoName4573 a răspuns (pentru NoName4573):

Scuze am facut o greseala. "Eu cred ca parinti tai nu te-ar omora"