| corryna_3952 a întrebat:

vreau daca se poate niste statusuri triste de dezamagire in dragoste... dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| LovxeAngel a răspuns:

Sa nu ma intrebi iubitul meu,
In lipsa ta daca mi-e greu,
Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,
Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,
Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,
Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,
Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,
Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,
Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,
Si suferinta si tristetea;
Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,
Nici daca am cunoscut iubirea,
Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,
In jur de pot sa mai privesc,
Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,
Nici daca vad pe cer ca-i soare,
Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,
Frumosul meu cu suflet bland,
La orce-ai vrut sau vrei sa stii,
Raspunsuri,inger vei primi,
In lipsa ta mi-e greu iubire,
Iubesc,traiesc an amintire,
De chipul tau imi este dor,
Eu fara tine vreau sa mor,
In noapte lacrima-mi ascund,
De dragul tau iubire pling,
Cu tine-n gand adorm cu greu,
In vis apari mereu mereu,
Cei frumusetea? chipul tau,
Cei suferinta? dorul meu,
Cei tristetea? viata mea,
De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,
Ca am putut sa te cunosc!
Sa te ating suflet frumos,
Si am putut sa-ti simt iubirea,
Si am aflat ce-i fericirea,
Daca zimbesc o fac prin lacrimi,
Daca privesc nu-s ochii mei,
Ca nu mai am lumina inger,
De cand te-ai departat de ei,
Nu stiu,nu vad daca e soare,
Nimic acum nu are rost,
Secunda fara tine doare,
A fost frumos,frumos a fost!
(asta i l am dat si altei fete si i a placut sper sa iti placa si tie)

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

-Nu stiu ce a fost intre noi; o dragoste,o minciuna,o obisnuinta.dar orice ar fi fost a fost un vis frumos,iar acel vis a ajuns sa ma raneasca.

-Oriunde ai fi,orice ai face, cu oricine ai fi acum candva te vei intoarce dar cand va fi prea tarziu, atunci ai sa pretuiesti ce azi ai reusit sa pierzi

Sunt lucruri care nu vrem sa se intample dar trebuie sa le acceptam! sunt lucruri p care nu le stim dar trebuie sa le invatam.si oameni fara d care nu putem trai dar p care trebuie sa-i lasam sa plece

Ai plans pe umarul meu, ti’am sters lacrimile, te’am facut sa zambesti. a insemnat ceva pentru tine?…. NIMIC

Eu te am iubit si te iubesc dar tu... tu nu sti cat de mult ma faci sa sufar

u am fost sincera dar tu m-ai mintit, mi-ai spus adio si mai parasit desi stiai cat de iubesc...dar eu ma gandesc ca desi acum sunt singura si plang ca m-ai respins si m-ai mintit intr-o zi tu ma vei cauta si eu imi voi intoarce spatele. Sper ca in acel moment sa realizezi cat de rau m-am simtit si eu

Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul…

De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata, de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei!

iar daca tu ai vrea sa pleci luandu-mi fericirea eu iti doresc sa vrei in veci sa-mi cauti iar iubirea

sper sa iti placa :X

3 răspunsuri:
| bLow a răspuns:

Am gasit un site super pentru statusuri, sunt si traduse, www.statusuritraduse.slayslc.com
:*

| Ruxandra00 a răspuns:

-Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

-Va veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"
-Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad
-Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi
. cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec

-Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.
- e tarziu sa imi ceri sa mai fiu cea de ieri.cand uh acum esti nicaieri. dupa cate ne-am zis.m-am inchis intr-un vis.acolo totul e asa cum mi-ai promis.cryingcrying
-imi va fi dor
imi va fi rece
dar timpul nu va vindeca
ci doar va trece sad
-
Visele nu ti le dau! nu m-i le poti lua! Sa visez e viata mea

-am invatat sa visez... dar in acelasi timp invat sa-mi tzin ochii deschisi. realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu.dar o accept asa cum e

SPER CA TE-AM AJUTAT:*

| Andrei04072 a răspuns:

X