| zxc3 a întrebat:

Vreau niste statusuri de prietenie falsa si de tradare. Fundita normal

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buma,shtephy!
Statusuri de prietenie falsa:
1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.
5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.
8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→
10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta
11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
15.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

Statusuri de tradare(si nu numai):
@ cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul.

@ ia'ma de mana. hai sa trecem peste toate impreuna.

@ de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

@ As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. as vrea ca timpul sa'l opresc, sa-ti spun de fapt cat te iubesc!

@ o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie cel mai mult.

@ minte'ma ca ma iubesti, te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange, lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta!

@ spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat, imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte.
Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

" Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

" Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape "

" Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea "

8 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna!
1.Detalii,nu ma obosesc sa tin minte. Am invatat ca e bine sa nu crezi in cuvinte.
2.Din 10 prieteni…5 sunt adevarati si la o problema inca 3 fac pasi
3.->e dezamgitawinkingde lumea asta care se da ceea ce nu e laughing[prieteni stiu dc][rolling on the floor]
4.• Fiecare cadere ma face mai puternica, fiecare tradare ma face mai tare, fiecare barfa ma face mai importanta •
5.• Pata pe care o lasa o singura minciuna nu poate fi stearsa de o suta de vorbe adevarate •
6.Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor... S`au pacalit singuri!winking
7.S` p0arta ca niste tarfe, prietenii` care scot barfe. Nuu`i prima 0ara, va fi ultima 0ara s` stii`! Trebuie s` inchei cateva prietenii!
8. Daca le dai prea multa atentsie esi doar o zdreanta! Ia atitudine fetitso si scuipa`i in Fata!
9."Cand ei Cred Ca ai renuntsat da din cap.zambeste si treci la linia de start. "
10. # Am trecut cu voi prin multe, si bune si rele, Anturajul isi punea amprenta pe faptele mele
11.Zamnbeste indiferent de orce ti-sar intampla...zambeste arat-le ca esti calculata...zambeste chiar daca te simitzi inselata.
12."Sunt satula de toate...de vorbe false mincinoase...si poate ca din bunatate le-am crezut pe toate.

| frumusik96 a răspuns:

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;.cand simti ca viata n-are nici un rost gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait;. cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca;. iubeste-ti viata si mai ales prietenii;.E cel mai de pret lucru.Este luna internationala a prieteniei; ...Trimite acest mesaj tuturor celor pe care ii considerii prieteni; daca nu primesti acest mesajul inapoi probabil ca nu imi esti prieten/a. Daca nu il dai mai departe nu se va intampla nimic.Totusi daca o vei face, CINEVA AR PUTEA SA ZAMBEASCA!

cand te gandesti ca i multi prietenii. intr-o clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupa aia toti isi bat joc de tine.daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii. uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii.

caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des

Ce trist e sa realizezi ca ceea ce simti tu pentru mine e doar prietenie cand eu pentru tine simt o iubire adevarata

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia. iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist, tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

| Lyiia a răspuns:

Buna shtephy!
Uite ce iti recomand:
-Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
Si Ca Doar In Cateva secunde poti sa o Pierzi...
-Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca... tot ce poti face este sa fi o persoana iubita, restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie... altora s`ar putea sa nu le pese...
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine sa faca. ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor... ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia... orice lucru are 2 fete
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde... s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi...
Am invatat ca poti continua inca mult timp... dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie, cand trebuie, indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat, dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta... iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca, daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu... nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten... oricum te va rani din cand in cand... iar tu trebuie sa-l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altii... cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi...
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tii cel mai mult, iti sunt luati prea repede
Am invatat sa iubesc, ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este draguta cu tine, dar se poarta urat cu chelnerul, NU este o persoana draguta(foarte important... fi foarte atent la asta... nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om, nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uiti, sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altii din tot sufletul, primesti inzecit inapoi

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant, Minciuna! Si toate fara nici un
motiv! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste, Unde trebuia sa ofer indiferenta.
Sper ca te-am ajutat! Daca mai vrei statusuri, da-mi un mesaj privat si gata!laughing

| yoana_5239 a răspuns:

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul! sper ca te-am convins sa-mi dai fundita:*:*.te pup!

| adriana_3818 a răspuns:

Prietenii adevarati raman prieteni...cei care nu raman inseamna ca n-au fost niciodata. asta mi-a venit in minte si dupa parerea mea.e foarte adevarat.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute