| Cristinacriss123 a întrebat:

Buna!
Vreau sa va cer părerea in legătura cu ceva.
Deci 'prietena mea cea mai buna' nu m-a mai sunat deloc de 2 zile.Am sunat-o eu iar ea nici măcar nu a răspuns, i-am trimis mesaje pe Facebook totul ok chiar daca ea nici măcar nu m-a sunat înapoi si mi a zis ca a fost ocupată. Acum am aflat ca ea a stat cu băiatul care nu ma suporta pe mine 3 ore la poarta.M-am simțit oribil mai ales ca ea mi-a zis asta cu o ușurintă chiar daca mai devreme mi-a zis ca a fost ocupată.
Ce as mai putea face in acest caz? Adica nu vreau sa ne certam, dar m-am cam saturat de fazele pe care le face.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa-i, cand apar baietii si indragosteala, se uita de vechile prietene. Pentru ca, de acum inainte tu veii fii intotdeauna pe planul 2, sau cand ii mai ramane ei timp dupa ce se vede cu baiatul.
Fa-ti si tu un prieten si-i platesti cu aceeasi moneda!happy

| lpavel a răspuns:

Nu poti sa-i impui cu cine sa iasa si cu cine nu, e viata ei nu a ta! Daca faci asta nu esti o prietena adevarata! Stiu ca tie ti-e greu sa accepti asta dar trateaza toata povestea cu indiferenta iar daca vreodata va veti intalni toti 3 atunci tu pur si simplu ii vei lasa singuri dar inainte sa se intample asta ii vei spune prietenei tale ca asa te vei comporta iar daca te va intelege atunci e o prietena buna, daca nu, atunci te decizi daca renunti la ea sau nu. O zi buna! happy

| R0R0 a răspuns:

Nu prea ai ce face, Poate iubitul ei o ameninta ca se despart daca mai vorbeste cu timpul.
Poti sa iti gasesti o alta prietena cea mai buna.

| Clorox a răspuns:

Da-o dracu, asta nu este prietena, este o proasta! Ce dracu tot spuneti ca ''nu vreau sa ma cert cu ea'' parca sunteti la gradinita! Las-o in pace, sa isi vada de viata ei!
Si scuza-ma ca iti zic dar esti proasta daca mai vorbesti cu ea!

| Cristinacriss123 explică:

Ipavel,nu ii spun eu cu cine sa iasă, dar după ce ca nu m-a sunat si a zis ca era ocupată, tot ea îmi spune ca a stat cu ăla 3 ore la poarta.Asta m-a deranjat cel mai mult.

| Cristinacriss123 explică:

Nu e iubitul ei, e doar coleg d clasa cu ea si câteodată ea îmi zice ca el o enervează deși iese cu el la poarta.