| denisandreea a întrebat:

vreau si eu niste statusuri de dragoste ceva mai deosebite

3 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara Denisa, aşa în timpul liber ai încercat şi tu să formulezi, creezi o propoziţie, până la urmă orice om poate face o propoziţie rimată numită "status" ce crezi că acele persoane sunt bogate? Prin acele cuvinte el îşi arată dragostea către natură patrie şi un joc de cuvinte fantastic, succes.
O seară bună!

| Assiral a răspuns:

Nu uita sa crezi in tine si toate problemele incet dispar.

Şi recunosc, îmi e dor... dar nu de TINE. Îmi e dor de cine am crezut că eşti!

Dragostea este simbolul eternităţii. Ea anulează orice noţiune a timpului, şterge orice amintire a unui început, orice teamă de sfârşit.

Puteam sa dedic fiecare moment pentru a te face fericit
Puteam sa ma schimb eu, ca acesta sa nu fie un sfarsit

Tăria unui bărbat nu constă în a iubi mai multe femei...ci în a rămâne fidel unei singure femei!

E greu să ştergi ceva din minte când amprenta îţi rămâne în inimă.

Când cineva pleacă, înseamnă că altcineva trebuie să ajungă.

Nu o să mă compar niciodată cu altă fată. Eu rămân cea pe care ai iubit-o odată.

Fiecare inima are răni pe care le ascunde. Unii prin zâmbete, alţii prin privire.

Tu mi-ai aratat cum sa merg mai departe. M-ai citit si m-ai scris ca pe o carte!

Şi sunt lucruri ce nu pot fi reparate, persoane ce nu pot fi uitate...

Dar se observa ceva. N-ai un baiat pentru culoare-n viata ta!

| кιℓℓα a răspuns:

» Zâmbeşte. De ce? Pentru că poţi! ♥ =D

Viata cateodata e in alb si negru...dar port mereu la mine o cutie de carioci!
Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se
umple inima, ti se goleste creierul…

• Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face…
• Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…

• Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

• Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta…

• Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice!
• Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie TE IUBESC?