Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2779717intrebari
Cadouri USB - USBmania
Ultimele intrebari
Cupio.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Oct
SATI 297.883AFISARI
160.296VIZITE
144.007V. UNICI
23 Aprilie 2011
Allyson196 intreaba:

Buna! Vreau si eu niste statusuri triste,..., nervitongue...gen : "Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

Multumesc.love struck

Dau funditsssaaalove strucklove struck:*

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    23 Aprilie 2011 21:22
    DeeaLove4 a răspuns:

1) "Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

2) "Poate’h ca am aiere’n cap,dar asta e problema mea.Nuh poţi să ma suporţ?Asta ii problema th’a.Nu ma cunoşth’i?Nu mai comenta.Ai grija de viaţa tha nuh de a mea’

3) Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie,altora nu le pasa:-J

4) Ei, n`au haru sa copieze originalu`

5) "Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

6) Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

7) Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

8) :X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

9) Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste.

10) Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

11) °• Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

12) Lasati`ma sa fac si bune si rele ,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

13) Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.

14) Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

15) Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.

...

• 4 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 23 Aprilie 2011 19:45
    Djlsghtnquuw a răspuns:
    Hei, hei, trezirea, buna dimineata! A venit inevitabilul, da piept in piept cu viata.

Vei fi tu, dar stii tu timpul stinge lumina.Asa ca fii tu, zambeste, pana cade cortina.

Ca orice poveste are si sfarsit intr-un tarziu.Sa lupt singura, sincer nu prea mai stiu.

Oamenii vin, raman pleaca si nu-i poti judeca.Dar cand pleaca, pleaca cu o bucata din inima ta.

Imi revin aminiri de care nu mai pot scapa.Cand spun ca imi e bine, nu mai e deloc asa.

Ai facut lucruri pe care acum le regreti. Daca nu inveti din greseli, o sa le repeti.

Uite-ma inca zambesc desi nu-i zambetul meu.oh go on

Stai departe, iti vreau binele, sa nu te intorci vreodata.Ma cunosc... pot sa te ranesc inca o data.happy

Nu merita sa plangi pentru ce a fost.Tot ce a fost s-a intamplat cu un rost.

Fi atent la ce ai de ales.Si daca vrei sa iasa,pune ce simti pe vers.

De la inceput e doar un pas pana la final.Fa ce simti, sa nu te minti e scopul principal.

Când nu mai stii ce sa faci, ai putea sa incerci sa taci.happy

Incerc mereu sa nu arat cat de mult ma doare.Si astept la fel ca toti sa apara raza de soare.

Ia zi.cum e sa ai rolul principal? Ia zi.cum e la inceput sa simti ca esti la final?

Poti sa'mi spui ce vrei ca nu'mi pasa.Cei pe care ii iubesc, ma asteapta acasa.

Daca iti zambim nu inseamna ca te placem. Si daca iti vorbim frumos nu inseamna ca te iubim. Ci doar ca stim sa ne purtam.

Mereu s-a vorbit,s-a criticat despre trecut. Conteaza ce vei face azi,nu ceea ce ai facut.

Prea repede trec zilele bune, pe bune. Daca nu suntem prea mici pentru asa mare lume.;|

Vreau sa traiesc frumos, nu vreau dus cu apa rece.Ma intelegi vreau sa rad la ziua care trece?

Sorry …I didn’t mean to make you cry. Lonely, I feel so lonely but I need to say goodbye.
  • 24 Aprilie 2011 13:52
    RazvyP a răspuns:
    Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
    Si Ca Doar In Cateva secunde poti sa o Pierzi.

incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii. fumez clipe ca si km as fuma sentimente, beau vise ca si km as bea sperante.u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta. datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni crying

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa stii,

Raspunsuri, inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc, traiesc an amintire,

De chipul tau imi este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea? chipul tau,

Cei suferinta? dorul meu,

Cei tristetea? viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s...
  • 24 Aprilie 2011 00:04
    Http://asstamiccamelannie.blogspot.com/ click aicci, sper sa te ajute:X
  • 11 Decembrie 2013 15:11
    Uite inca unul : Ma exprim sa intelegi mesaju', eu nu-s mama ta sa-mi cenzurez in fata ta limbaju'winking