| emma00 a întrebat:

Vreau si eu statsuri amuzante, despre fete, despre baieti, despre viata si triste si de dragoste.Rapid! Va rog. Dau fundita la cele mai multe statusuri.

Răspuns Câştigător
| xXxMeLexyxXx a răspuns:

1)In spatele unor masti perfecte se ascund mereu niste suflete defecte.Nu cauta perfectiunea unei persoane. Apreciaz-o pentru caracter nu pentru frumusete.
2)Unele persoane sunt ca si cubul Rubik, cu o mie de fete.
3)Doar cine nu cunoaste durerea poate rade de suferinta altuia!
4)Adu-ti aminte ce greu este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe alti!
5)Cand o fata iti spune ca s-a terminat vrea sa zica: ''Lupta pentru mine!''
6)Nu lasa pe alti sa decida in locul tau.Asculta toate sfatuile lor dar alege ceea ce vrei tu.
7)Uneori trebuie sa te indepartezi pentru a vedea cine te urmeaza.
8)Cand cineva se indeparteaza de tine, lasa-l sa plece. Nu ai nevoie de cei care vin si pleaca.
9)Am invatat sa ma protejez de cei care in timp ce ma tradau imi urlau ''CREDE-MA!''
10)Viata-i ca un joc... pierzi sau catigi cu multi jucatori tampiti!
11)Am dat prea multa incredere celor ce meritau doar indiferenta!
12)Am pus prea multe virgule acolo unde trebuia sa fie punct.
13)Nu caut probleme, dar daca ele ma cauta pe mine NU MA DAU INAPOI!
14)Traieste pentru astazi pentru ca ieri s-a terminat si maine s-ar putea sa nu mai vina.
15)E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi si nimeni sa nu stie...

2 răspunsuri:
| BreeTPU a răspuns:

Http://www.bree.ro/statusuri.php aici gasesti si de dragoste, si triste si amuzante si ce vrei tu. :)

| CocaColaDeCapsuni a răspuns:

-Cine fura azi un ou,maine face omleta...

-Cum iti asterni, cum vine altul si se kulca in locul tau...

-Cand doi se cearta, al treilea... e martor

-Nu face azi ce poti lasa pe maine...

-Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"

-Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i
schimbi pe ceilalti.

-Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare, dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.

-Daca toata lumea este de acord cu tine,probabil ca esti foarte inteligent. Sau s-ar putea sa fi … seful.

-Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu...tongue

-Daca pozele ar vorbi... ce crezi ca ar spune avatarul meu

-Nu beau,nu fumez, nu ma droghez. un singur defect am - mint! happy

-Cine se scoala de dimineata doarme mai putin...

-Cine se scoala de dimineata,ii vede pe ceilalti dormind...

-Daca ai karte,o duci la anticariat...

-Cine-i harnic si munceste ori îi prost ori nu gândeste. scoala multa nu se cere... sa fii prost,sa ai putere...

-Spre deosebire de frumusete,prostia este vesnica...

-Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.

-Nu lua niciodata un somnifer si un laxativ in aceeasi seara.

-Enervez in rate lunare...

-Ce statusuri aveti fratilor, v-ati facut cu totii filozofi!

-Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.

-Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur.

-Luna de miere este un concediu pe care ni-l luam inainte...de a lukra pentru un nou sef!

-Oare iti mai pasa? Oare iti mai amintesti? De noi, chiar daca intre timp stiu ca traiesti alte povesti.

-Iti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa-ti regulile tale si joaca jocul tau

-Fericirea mea are un nume`

-Si ce daca ma port ca un copil? tu iubesti copilul asta

-Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

-Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti, stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci, fa-ma sa ma simt bine!

-Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste!

-Cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

-Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

-Nu incerca sa ma judeci dupa aparente, Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

-Multi imi gasesc defecte impresii in cap, zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

-Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui sa Nu'i Iubesti?

-Decat sa imi spui 1000 de minciuni frumoase, mai bine spune-mi un adevar dureros. Te voi aprecia mai mult.

-Lumea are prostul obicei de a reamintii exact ceea ce ai vrea sa uiti

-Mai sty? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas.Tu tot cu ea in gand.

-Orice s`ar intampLaa `. noi intr-o zii ne vom reveDeea`! Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastraa` Undevaa` in inima taa `!

-Eu te-am avertizat sa ma tii aproape de tine.Acum realizezi ca ai pierdut un diamant cand tu erai ocupat sa culegi pietricele!

-Niciodata nu vei mai gasi pe cineva ca ea,cineva care sa te faca sa te simti asa cum te facea ea candva,si nicicand nu va mai fi ce-a fost odata,pentru ca tu ai lasat-o sa plece,si nu va mai fi nicicand o alta data; x

-Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu...tongue

-Daca pozele ar vorbi... ce crezi ca ar spune avatarul meu

-Nu beau,nu fumez, nu ma droghez. un singur defect am - mint! happy

-Cine se scoala de dimineata doarme mai putin...

-Cine se scoala de dimineata,ii vede pe ceilalti dormind...

-Daca ai karte,o duci la anticariat...

-Cine-i harnic si munceste ori îi prost ori nu gândeste. scoala multa nu se cere... sa fii prost,sa ai putere...

-Spre deosebire de frumusete, prostia este vesnica...

-Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.

-Nu lua niciodata un somnifer si un laxativ in aceeasi seara.

-Enervez in rate lunare...

-Ce statusuri aveti fratilor, v-ati facut cu totii filozofi!

-Mi-e dor de tine, vreau sa te am aproape, sa te strang in brate si sa te sarut.

-Hai sa ne impartim lumea... luna mie, stelele tie!

-Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput

-Iubirea fara sarut e un lucru neplacut!

-Te iubesc si te ador dupa tine simt ca mor!

-Daca ar fi sa aleg intre dragoste si iubire... te-as alege doar pe tine!

-I lOvE you!

-Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva….

-As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

-Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine…

-Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui…

-Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL!

-Se lasă din nou tăcerea în lumea mea… această linişte parcă mă asurzeşte, iar tot ce mă mai ţine în viaţă e speranţa că într-o zi îmi vei şopti că mă iubeşti… aş putea trăi asa o veşnicie…!

-Dacă vei sta pe gânduri şi te vei întreba, de ce trăieşti un tainic glas îţi va răspunde: să lupţi, să speri şi să iubeşti

-Se spune că vremea e frumoasă atunci când în suflet e soare. Se spune că ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune că vântul nu bate atunci când iubesti?! Dar când frunzele se mişcă, să ştii doar că TE IUBESC!

-Iubirea e o tiranie dulce, căci cel ce iubeşte-iubeşte de bunăvoie!

-Trec prin faţa casei tale şi aş dori să îmi ieşi în cale să mă aştepţi ce mult aş vrea cum mă aşteptai cândva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea mă opresc şi oftez un pic şi apoi plec dezamăgit…TE IUBESC

-S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai ţin la tine, viaţa mea se învârte ca un zar de când nu mai eşti cu mine, nici nu ştiu ce drum să mai aleg, amintirile vreau să le şterg şi aştept un semn de ce nu vii când eu te chem…

-Dacă aş fi o pisicuţă aş iubi un motănel dar aşa sunt o fetiţă şi iubesc un baieţel…

-Eşti frumos, drăguţ, chipeş… dulce ca mierea dar mă deranjează faptul că nu pot fi lângă tine…

-Tăcerea ta mă înfioară…o vorbă dulce de mi-ai spune aş aşeza-o la inimioară…sufletul să îmi răsune…

-Aş vrea să pot… să-ţi spun ce simt… dar n-am curaj… că mă respingi…

-Cel mai trist lucru în lume, este acela, că uneori sufletul ţi-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el…

-Mi-a fost dat să iubesc de două ori în viaţă: prima oară te-am iubit pe tine, dar a fost o greşeală şi a doua oară este că încă îmi iubesc greşeala…

-Iubirea…… ce rost are să iubeşti dacă niciodata nu ai parte de ea?!

-Unde eşti iubire să mă atingi unde mă doare să mă săruţi să-mi treacă să te ating să plâng pe umărul tău unde eşti când am atâta nevoie de tine?

-Dacă ai fi o lacrima în ochi mei nu aş plânge niciodată. Şi chiar dacă aş face-o aş lăsa lacrimile să coboare adânc în inima mea ca să vezi cât de mult TE IUBESC!

-Câte stele vor muri fără să simt? Câtă vreme va trece fără să te ating? Câte strigăte de dor se vor pierde-n vânt? Câte zile voi trăi cu tine-n gând?!

-Te iubesc pentru că exişti, te iubesc pentru că mă faci să râd, te iubesc pentru tot ceea ce eşti tu, TE IUBESC pentru că TE IUBESC!

-Dacă pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesc şi este ceea ce simt pentru tine ar trebui să te uiţi afară să vezi că a început să ningă…

-Eşti primul meu gând înainte de a mă trezi şi eşti ultimul meu gând înainte de a mă culca…

-Dragostea e ca atunci când calci pe cimentul moale…. chiar dacă pleci, urmele îţi rămân acolo…