| emma00 a întrebat:

Vreau si eu statusuri pentru prietenii falsi... cele mai multe si mai frumoase primesc fundita:*

Răspuns Câştigător
| PerfectSmilexD a răspuns:

Buna,uite aici niste status :
1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!

2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.

5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→

10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezentawinking

11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.

14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.

15.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.

19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

21.La ce prieteni am, nu-mi mai trebuie dusmani

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

caut dar nu stiu ce, vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des.
Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost.
TE mindresti ca ai in lista sute de prieteni? ha...Eu sunt mindra ca am doi, dar adevarati!
Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten in spate.Dar prietenii adevarati nu poarta la ei cutite.
Prietenia dintre noi doua s-a stins si nu mai zic nimic ca deja m-ai ranit si nu exista o cale sa ne impacam niciodata.
Fum prea scrum se stinge tot acum

Acum o prietenie moare

Nu mai poate respira

I-ai luat tot oxigenul

Prin tradarea ta...

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos, prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos …

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum, aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus…

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa, dar a doua zi te ajuta sa faci curat, prietenul fals se distreaza, rupe tot si apoi pleaca fericit, nu te ajuta cu nimic …

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? ", prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva…

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei, prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.,.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe, cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis…

Un prieten adevarat iti da sfaturi cand ai probleme, un prieten fals iti da doar sfaturi rele…

Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi, un prieten fals iti da ceva, ii esti dator cu viata u aici...

-. Vremurile bune iti aduc prietenii. Vremurile grele ii incearca
-Nu mai cred in povesti, oricum povestea e clara-Daca nu sunt interese, drumurile se separa...
-Ce pacat ca nu a ramas nimic
Aprind o tigara.Si te strig.
-Nu exista rau sau persoana pe lumea asta care sa te faca sa uiti ce ai adorat candva
-Nu plange ca s-a terminat...Zambeste ca s-a intamplat

-Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau...Ca nimeni nu`si da seama ce se`ascunde`n capul tau`
-Am ganduri ce m-apasa, si prieteni ce-mi dau plasa Niciunde nu-s acasa, dar cu zambetul pe buze spun ca:nu-mi pasa!
-Astept cutitul infipt in spatele meu, hai ucide'ma oricum te voi bantuii mereu!
-Ai vrea să mă vezi tristă? N`ai şanse...
-Chiar si malformata de emotsii, ma voi intoarce! Ca m'ati lasat aici. pedeapsa se va naste!
-Azi in urma voi lasa. Zilele din viata mea. Clipa cand eu te-am pierdut. Ziua cand te-am cunoscut
-Esti doar un sclav fals printre fratii mei falsi Iti spun numai 4 litere:MARS!
-Inainte sa plec, am suflat aburi peste imaginea ta sh am scris cu degetu pe oglinda: DISPARI`!
-Am luat palme după palme, acum dau pumni înapoi
-Ai uitat cand pe strada m-ai vazut? Poate te-ai schimbat, da` eu tot aia sunt!
-Stii...sunt suparata si deprimata, as vrea doar coca si putina apa plata...
-Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.
-Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.
-Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa mintzi atata timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replica mea!
-Nu vreau sa ne'amintim ca unele'au plecat fara sa zica "pa fa ne'auzim".Nu avem averi, doar prietene care suna Sa ne spuna"Grija de tine te pup, noapte buna"
-Cand voi vreti sa ma trantiti la pamant, eu ma las usor in jos pentru a va evita loviturile!
-Poate vrei să`mi fi prieten si nu stii cum s-o iei, iti recomand să iei lectii de la prietenii mei!
-Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi
-Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.
-Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate Cel mai bun prieten e cu tine la rau si la bine.Isi imparte cu tine si ultima mie.
-Prietenii vin si se duc, putini la nevoie apar vezi tu.raman doar niste poze aruncate`n sertar.
-Ai ce le trebuie,vor veni la tine, ai ramas lefter, ai ramas doar tu cu tine, ai nevoie de-ajutor, un prieten intervine, te sapa subtil si ramai iar tu cu tine!
-Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

Statusuri de tradare(si nu numai):
@ cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul.

@ ia'ma de mana. hai sa trecem peste toate impreuna.

@ de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

@ As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. as vrea ca timpul sa'l opresc, sa-ti spun de fapt cat te iubesc!

@ o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie cel mai mult.

@ minte'ma ca ma iubesti, te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange, lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta!

@ spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat, imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte.
Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

" Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

" Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape "

" Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea "
-Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
Si Ca Doar In Cateva secunde poti sa o Pierzi...
-Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca... tot ce poti face este sa fi o persoana iubita, restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie... altora s`ar putea sa nu le pese...
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine sa faca. ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor... ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia... orice lucru are 2 fete
Am invatat ca trebuie sa te desparti de cei dragi cu cuvinte calde... s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi...
Am invatat ca poti continua inca mult timp... dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie, cand trebuie, indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat, dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta... iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca, daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu... nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten... oricum te va rani din cand in cand... iar tu trebuie sa-l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altii... cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi...
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tii cel mai mult, iti sunt luati prea repede
Am invatat sa iubesc, ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este draguta cu tine, dar se poarta urat cu chelnerul, NU este o persoana draguta(foarte important... fi foarte atent la asta... nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om, nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uiti, sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajuti pe altii din tot sufletul, primesti inzecit inapoi

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant, Minciuna! Si toate fara nici un
motiv! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste, Unde trebuia sa ofer indiferenta.

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.
Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…
Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.
Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat
Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!
Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.
Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.
Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.
Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
Tradarea, acest cuvant prea greu prelins pe obrazul unui neinsufletit ataca si cele mai intunecate colturi ale unui suflet pur si nebiruit de nici o atingere!
Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.

Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Un om a spus candva o vorba mare. iarta'ti dusmanii ca sa ii enervezi mai tare!

Învaţă să învingi lacrima cu un zâmbet chiar şi atunci când doare. Învaţă să uiţi de prietenii ce te-au trădat şi gândeşte-te la cei care nu au făcut-o
Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
Nu are nicio noima sa cersesti prietenia
E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el
Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima
Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult

Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J
Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur
O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

O prietenie trece si prin foc... daca ai prieteni falsi lasa-i in flacari si tu pleaca
M-ai umilit, nu am ce zice,
Cu talentul tău la bârfă
Şi mi-ai arătat, amice,
Prietenie de... târfă.
Prietenul la nevoie se cunoaste ...pe ploaie si pe vant nu te lasa. atunci cand e soare pleaca
Sh cea mai apropiata persoana te vorbeste, toata lumea te` dezamageste
A trecut atata vreme si inca n-au disparut
Rasa de prieteni falsi ce n-as fi vrut sa-i fi avut
Credeam ca am alaturi cel mai bun prieten, dar de fapt aveam cel mai rau dusman
Prieteni sunt cei care te ajuta la bine si la rau, ...nu cei care isi bat joc de tine
Prietenii adevarati nu exista! Intr-un final toti te vor trada... Prietenii falsi apar cand soarele apare si dispar odata cu venirea ploii!
Prietenii te las balta atunci cand iti este cel mai greu
Am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni, am aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada, am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sunt fericita sau trista, am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie
La inceput nu team iubit prietene ...acum te iubesc ca la inceput
Esti atat de falsa precum sunt cuvintele tale imi spui ca ti la mine si ma ti de rezerva rezerva iti zice ceva "esti mult prea falsa{"
Barfe rele, vorbe rele, nimic nu este bun, nimeni nu iti e prieten adevarat, toti stiu numai sa injunghie pe la spate!
Daca eu sunt subiect de barfa atunci tu cretino esti o tarfa
Sper ca te-am ajutat :* sa ca iti plac