| AlleAlllexandra a întrebat:

Vreau statusuri in care sa-i spun unui prieten foarte bun cat de mult il iubesc (desi el stie ). Rapid. Mercii :*

Răspuns Câştigător
| KiddaDot a răspuns:

Statusurile nu sunt o solutie! Ai putea sa-i spui direct! Sau sa faci un gest prin care sa-i arati cat de mult ti la el. Sau pur si implu sa-i dai un mesaj cu "Te iubesc enorm!". Ar insemna mult mai mult de cat un status. Fa-i o surpriza,du-te la el acasa, pupa-l, spune-i ca-l iubesti, si apoi pleaca :))) o sa fie soc. Daca totusi vrei neaparat un status de gen, gasesti pe aici : http://statusbun.com/? cat=1, dupa parerea mea..statusurile sunt pentru oamenii care nu-s in stare sa spuna direct. O varianta...mai..."pe ocolite" Succes :*

4 răspunsuri:
| Bombonyci_Lauriky_1996 a răspuns:

1. Nu-mi da prietenie cand vreau iubire, ca nici eu nu-ti dau paine cand ti-e sete.
2. Doar ochii tai stralucitori Din clipa-n care te-am vazut, Imi dau neîncetat fiori, Eu doar pe tine te-am placut!
3. Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta.
5. De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde, caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde.
6.Ce sa scriu? nu incap decat 160 de caractereoare de cate ori pot scrie TE IUBESC?
7.Te iubesc la nebunie cubuletzul meu de zahar!
sper ca te-am ajutat big grin big grin big grin

| Bombonyci_Lauriky_1996 a răspuns:

In caz ca nu au fost bune alea de mai jos : big grin big grin big grin
Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc!

Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce TE IUBESC Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc!

Te iubesc nu doar pentru ceea ce esti, ci si pentru ceea ce sunt eu, atunci când sunt cu tine…

Alaturi de tine, in toate cele 365 de zile ale anului pot sarbatori iubirea.

Dragostea este limba in care inimile noastre vorbesc una cu cealalta. Pentru tine, dragul meu, inima mea canta.

Te-am iubit atunci cum te iubesc si acum… pentru totdeauna

Nu iti vor scrie o poezie, nu voi folosi cuvinte alese… iti voi spune doar ca TE IUBESC mai mult decat orice.

Statusuri de dragoste, statusuri te iubesc:

Daca ai fi o floare eu as fi vantul, ploaia si lumina. Daca ai fi o stea eu as fi noaptea eterna. Daca ai fi ocean eu as fi plaja marginita de gandurile tale. Numai pentru a fi impreuna, pentru totdeauna. Te iubesc.

| Аnnya76 a răspuns:

Nu trebuie sa ai nevoie de statusuri pentru a-ti demonstra dragostea pentru el. Chiar daca dinsul stie de acest lucru, tu incearca sa-i arati prin fapte ca ai nevoie de iubirea lui, vrei ca el sa-ti fie mereu aproape si ca vrei sa fie doar al tau.winking :*