| Ingridd22 a întrebat:

Buna'! Vreau statusuri.Nu conteaza de care! Funda!:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
.•Nu arunc cuvinte inainte ;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•
.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•
•te`ai saturat Să'ţi pui viaţa Ca o intrebare.
ţine Capul Sus, Chiar daca doare tare.• .
•De obicei,ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit ;]•
Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu` , sh` daca e sa cad .
Ma voi ridica ! ]
.Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

El: Care e visul tau?
Ea: Sa ma sarute cineva sub ploaie. ♥ Al tau?
El: Sa inceapa sa ploua!"
"Cate s'au spus cate s'au dus.nu' ma mai doare cu orice zi'n plus sunt mai sus !restul' doar vorbe goale !"
2 cuvinte... 8 litere... ghici ce'i?
Nebunia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat si sa te astepti sa obtii alt rezultat !
• Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…
Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia
• teOretiC` ma adOri` love struck...practiC` ma iubesti` ! love struck
Nimeni nu-mi poate fura zambetu` care imi apare atunci cand ma gandesc la tine!`;x
Pentru ca de placut, poti sa placi mai multe fete | dar de iubit , poti iubi doar una `!
? Sunt doi indragositi care nu se intalnesc, Doua persoane despartite care se doresc, Doua suflete aflate la o rascruce, Doua lacrimi dar nici una nu mai curge! ?
Poti sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel...la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el...;x"
Ai grija cum iti formulezi criticile, s-ar putea sa pici de prost.
Prea multe complicatii care n-au nici un rost.
Am uitat ce ti-am spus si cum eram `nainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte
Sunt unele persoane care-mi raman mereuu in suflet, oricat ar gresiii`.
O clipa langa tine n-as putea s-o uit...Iti jur ca nu-i iubire, e un pic mai mult. happy
Se vede in ochii ei ca doar la el se gandeste :]
E trist sa suferi uneori... Dar e frumos cand dragostea te face sa zbori ;x.
E bine sa stii ca nu poti sa fugi de tine, Si ca doar in filme actorii supravietuiesc printre ruine!"
Eu nu renunt nicicand la ceea ce-mi apartine .Si nu permit nici altora sa renunte la mine.
Cine ma-nveseleste.Cine ma face sa zambesc?Cine-mi apare-n gand atunci cand ma trezesc?Cine-mi bantuie visele?Bineinteles ca el.Si e doar al meu.
Orice ar fi stiu ca ma iubeste pana la cer Cu sufletul lui de baiat de cartier!
.Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc . ;x Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva. ;x Te adorr. :*"
-> Sii cand vine vorba de iubire . Zi`le ca ma ai pe minne . happy"
Stii...nimic nu poate sa te inlocuiasca,avem vise impreuna care trebuie sa se implineasca:X:*"
"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."
nimic nu tine la nesfarsit, nici fericirea, nici Suferinta… incearca totusi sa Zambestimereu... desi' niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet."
2 buze la patrat se numeste sarutat
Va urasc cu toata dragostea
Prea dulce ca sa fiu light.
Sunt cu spume maxime/Inspumata: ))
Toti imi vor binele , dar nu`i las ca mi`l ia !
Încă există sentimente , tu eşti pasiunea mea.
Ador sa`mi curga cineva prin vene
Povestea mea continua la nesfarsit in stilu` clasic foarte fericit !
Îmi fac curat în suflet . Arunc tot ce e murdar și plin de praf !
Te uiti la mine invidioasa pe sub breton . Dar eu te vad mai pierduta decat un apel pe telefon !
Si trebuie sa-ti pese mai mult de tine ! Cateodata sa faci rau, aduce bine .
»" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva. "
»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine. "
»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "
»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc. "
»" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "
Cine vrea plictiseala?…. o dau gratis!
Sunt o hoață si ți-am furat inima!love struck
Tu esti ♥ mea.
Iarna este cu adevarat rece pentru cei ce nu pastreaza amintiri fierbinti.
"Imi plac aceste zile reci , cenusii de iarna.Astfel de zile iti permit sa iti savurezi o autentica stare de melancolie."
Deoarece ai ochii deschişi crezi că vezi?

Iartă-ţi duşmanii, dar nu uita niciodată cum îi cheamă.

Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut aşa de mult să plângă şi nu au putut.

Fii fericit cât trăieşti, pentru că mort o să fii mult timp.

Nu am dat greş. Pur şi simplu, am descoperit multe idei care nu funcţionează.

12. Râsul e ca ştergătorul de parbriz: nu opreşte ploaia, dar îţi permite să îţi vezi de drum.

13. Nu există căi greşite, doar drumuri alese prost. Nu există "nu pot", doar "nu văd niciun rost".

15. Sunt momente în viaţă când simţi absenţa cuiva atât de mult încât ţi-ar plăcea să-l scoţi din vise şi să-l îmbrăţişezi.

18. Niciodată să nu înlocuieşti un suflet bun cu un chip frumos!

21. Acum mă uit pe geam şi zâmbesc . Că-s totuşi amintiri frumoase în care încă mă regăsesc...

23. Un prieten este cineva care te ştie pe dinafară şi încă-i mai place ce vede.

24. Dacă mama nu ne-a făcut surori a ştiut de ce: pentru că Dumnezeu ne-a făcut cele mai bune prietene.

25. Prietenia dintre noi aş vrea să nu dispară. Căci e un paradis frumos al anilor de şcoală.

28. Iubirea înseamnă să dai cuiva şansa să te distrugă şi să ai încredere că nu o va face.

32. Fiecare încercare îşi cunoaşte scopu` bine... Nu îmi place expresia "Bazează-te pe mine".

34. Mi-e dor de un duşman adevărat. Mă sufocă devotamentul falşilor prieteni.

37. ♥ Îmi permit să visez ca să pot s-ajung departe . Căci gropile astea, frate, te trezesc la realitate.

39. Atmosfera e ciudată , când bei apă plată . Anii în care dormi puţin , dar iubeşti şi râzi din plin .
40. De la cine nu te astepţi, ăla te dezamăgeşte !

41. Mă faci să râd când îmi vine să plâng . Oriunde aş fi, te port cu mine în gând!

42. Mi-am dat seama că viaţa. este ca un bal mascat: după ce toată lumea şi-a scos masca, distracţia s-a încheiat.

46. Chiar dacă nu’s toate roz, tot le colorez eu odată!

47. Iartă tot, dar nu uita nimic!

Cine vrea să culeagă lacrimi, să semene iubire.

56. Silă?! Starea în care nici măcar regretele nu-şi mai au rostul.

60. O aluzie discretă. Pluteşte. O idee. O nemulţumire. O trădare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Şi dacă este adevărat?

63. E una dintre zilele alea nasoale,saad sad

66. Sincer, acum nu`mi pare rău că te-am văzut şi fără mască. Nu există "scuză-mă" în cazul tău, aşa că lasă.

Daţi-mi un bilet spre nicăieri şi către tot . Şi daţi-mi doar de dus . . Nu ştiu când mă mai întorc.

După uşa asta e un alt început... Las tot aici chiar dacă a durut...

Cand fluturii se indragostesc, oare simt oameni in stomac?

i

2 răspunsuri:
| Aduutza1993 a răspuns:

1. Daca un picior de-al tau ar fi Pastele iar altul Craciunul, pot sa te vizitez intre sarbatori?

2. La ora asta 8700 de oameni se gandesc la sex, 3400 au facut-o deja, 2400 urmeaza sa o faca, numai unul sta si se holbeaza la telefonul mobil.

3. Cele 4 minuni ale femeii: se uda fara sa intre in apa, sangereaza fara sa se taie, dau lapte fara sa pasca, si vorbesc fara sa fie intrebate.

4. Aseara te-am cautat. am vrut sa ma incalzesti, sa te simt aproape de pielea mea, unde ai fost. pijama afurisita?

5. Ma uit la Luna. Luna e superba! Ma uit la tine si. si. mai bine ma uit din nou la Luna!

6.Cred ca tatal tau a fost terorist, fiidca esti o adevarata bomba!

7. Un prieten bun e ca un sutien: greu de gasit, confortabil, sprijinitor, te tine strans, si intotdeauna aproape de inima ta.

8.Ai Bani!?… Hai la bere … N-ai bani!? … Du-te vere!

9.Pe usa scria "femei", si cand am intrat erau numai WC-uri…

10.Nu lucrez in weekend-uri si in zilele care se termina cu " i "

11.Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ...altora!

12.Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE

13.Este bine sa lasi bautura…. insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.

14.Banii nu fac fericirea….o cumpara gata facuta.

15.Eu nu sufar de nebunie….ma bucur de ea in fiecare minut.

Funda?

| AnonimMiha a răspuns:

Buna! Uite te ajut eu :

Adevaratele poveşti de dragoste nu au final.
Un copil iubeşte în cel mai sincer mod.

O relaţie este făcută pentru doi şi numai pentru ei. Însă unii nu ştiu să numere...

Întotdeauna va exista o prietenă care îţi va lua iubiţii!

Ceea ce contează nu sunt loviturile pe care le dai, ci acelea pe care le primești și la care reziști pentru a merge mai departe.

În viață nu contează unde te afli, ci pe cine ai alături.
Eu nu ştiu să iert.Eu ştiu să uit şi apoi să o iau de la început.

Şi ştii că niciodată n-o să mai fie cum a fost. Şi multe lucruri acum nu mai au rost...

Niciodată nu pune la suflet lucrurile spuse la întâmplare! Inima persoanei contează!

Infernul începe acolo unde nu mai e nici o speranţă.

Nu-mi pare rău că mor, îmi pare rău că nu m-am priceput să traiesc.

O parte din mine va rămâne mereu îndrăgostită de tine.

Este greu să îi spui minţii să nu mai iubească atunci când inima o face.

Singurătatea - atunci când eşti înconjurat de oameni minunaţi,care te iubesc şi înteleg, dar fiecare din ei are pe cineva mai apropiat decât tine.

Mereu mi-am ajutat prietenii când au avut nevoie de mine,când am avut şi eu nevoie de ajutor, am înteles că nici nu am avut prieteni de fapt...

Zâmbesc…momentele triste trebuie să le uit, cele fericite mă aşteaptă!

Indiferent ce am face sau cât ne-am certa, viaţa mereu ne readuce unul lângă celălalt.

Vrei să eviţi o dezamăgire? Foloseşte mai întâi capul şi apoi inima.

Hai sa privim cu ochii inchisi ce nu am avut curaj sa privim vreodata!

Prostia este comună multor oameni, dar nu toţi sunt suficient de inteligenţi să n-o arate...

Un prieten iti poate deveni repede dusman sau strain... la fel de repede, un strain iti poate fi mai prieten decat oricare dintre cunoscutii tai...

Fiecare vara are povestea ei... eu vreau sa o aflu mai repede pe cea de anul asta!

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Am un caracter puternic, imi place sa fiu EU, sa nu arat tristetea din sufletul meu!

Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme

Oamenii se grabesc intotdeauna sa faca acuzatii... si asta pentru ca dureaza mai mult sa te informezi inainte de a arunca simplu cu cuvintele!

Atunci cand zambesti, nu conteaza motivul!

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Nu fi o femeie care are nevoie de un bărbat, fii femeia de care are nevoie bărbatul!

Adevaratele poveşti de dragoste nu au final.

Un copil iubeşte în cel mai sincer mod.

O relaţie este făcută pentru doi şi numai pentru ei. Însă unii nu ştiu să numere...

Întotdeauna va exista o prietenă care îţi va lua iubiţii!

Ceea ce contează nu sunt loviturile pe care le dai, ci acelea pe care le primești și la care reziști pentru a merge mai departe.

Trecutul nu inseamna zilele care au trecut, ci mai degraba zilele pe care ti le amintesti mereu. Cu dor. Cu dragoste. Cu furie. Cu lacrimi. Cu regret.

E foarte usor sa ranesti si apoi sa spui "Imi pare rau." dar ce e cu adevarat foarte greu e sa fii ranit si sa spui `Sunt bine!`

Sa fii amabil cu cine nu te suporta nu inseamna ca esti ipocrit. Inseamna ca esti suficient de matur pentru a`i tolera personalitatea.
Sper sa-ti fie de folos! :*