| iubbirica a întrebat:

love struck Statusuri mai noi si mai originale! love struck Fundaaa! love struck App : putin mai nebune [ crezy girl ] si mai emoo

Răspuns Câştigător
| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:X

Daca ma vezi pe strada sa sti , ma simt bine-n pielea mea zi de zi.

~Fiecare cu ce poate . Spre deosebire de tine eu pot de toate .

~Acel copil ciudat , cu acel ceva special.

~Inca te uiti la poze de mult facute si realizezi ca-s doar amintiri pierdute.

~O vrei cum este ea. Esti norocos ca e a ta.

~Si poate voi iubi din nou , eu nu fur inimi , le primesc cadou.

~Ca nu vrea pe nimeni in afara de tine si ca te iubeste mai mult ca oricine.

~Imi aduc aminte ce mult ma iubea si cum la toti le spunea: "frate , nu pot trai fara ea".

Fara tine noptile imi fac triste zilele traiesc cu amintirile.

~Pentru mine exista doua categorii : prima {prietenii} pe care ii iubesc mult si a doua categorie care se inmulteste pe zi ce trece {gunoaie}.

~E prea papusa chiar si fara toc si fusta.

~Daca ai nevoie sti ca sunt aici , striga-ma si vin nu-ti face griji .

~S-a trezit la realitate a spus ca vrea sa se puna pe fapte.

~Prea dulce ca sa fiu light.

~Si cand vine vorba de iubire , zi-le ca ma ai pe mine .

~Sti ? Dorintele sunt pe gratis , eu nu scumpule:*.

~Oriunde ai fi , oriunde te-ai afla , vrei doar o domnisoara care seamana cu ea .

~Esti praf. Nu vrei sa te trag pe nas ?

~Si orice baiat se respecta cand are langa el o bruneta .

~Lupta pentru cine te iubeste , baga-ti pla. in cine-ti greseste.

~Plang in hohote de ras , everyday , auzi bei ? hei ! 'te-n mortii tai.

~Ma pierd in vise , pasiune si sperante , si fac tot ce-mi trece prin cap , in afara de gloante .
#

"Iubeste.ma azi, Iubeste.ma maine, Si las.o p'aia poimaine

#Crezi ca nu tsin la tne? Sincer?! Nu te speria. Ai 0 inima atat de mare inkt bate sh pentru. a mea "

#Binefacere nu exista. Exista doar interese. Sub chipuriile de prietenii Se ascund fetSe perveRse`"

#Ca.ndragostitii la.nceput, ti.aduci aminte cum era? Inca de când ne.am cunoscut, loc de cuvinte nu era

#Am invatat sa am rabdare, ca totul îti iese atunci când nimeni nu te crede în stare

#mi Place cum te mangai si.tsi faci incalzirea ;x;x... Esti In Stare De Orice Cat De Perversa Ti.e Privirea

#Am Renuntat La Tot Ce.aveam Si.mi Amintea De Tine

#El Nu Ma Iubeste Si Nu Ma Gaseste Intr.o Alta Poveste... Cum Faci Tuuu

#A avut sansa Lui de a fi cu ea. E prea tarziu acum sa ii mai spuna "zana mea"

#e Las in urma. Shi eu imi vad de drum. Ca de tine nu mai am Nevoie. Chiar de niciunu acum. :

#Iar ma striga "Prietena". Iar eu vad ca.i limpede cum m.atinge, cum vorbeste... Prietenul meu cel mai bun, incep sa cred ca ma iubeste

#Un zambet azi, un zambet maine, totu`.i dat uitarii. Iar problmele ce.au fost cad sub semnul intrebarii

#Cineva mi.a spus ca in lume este o persoana care ma iubeste... Asha cum merit.

#isam ca nimeni nu se schimba când ai ceea ce.ti doresti si n.ai de cine sa te feresti. Si ai cu cine sa vorbesti

#Te.am vrut mult de tot! Dar acm nu te mai vreau. Daca o sa ma chemi, nu o sa alerg. O sa stau Caci nu esti singurul pe lume. Mai sunt si alti baieti

#Km vrei thu poathe nu vreau eu. Sh daca o sa pleci o sa te intorci din nou."

#Mintee. Lumea mintee. Lumea asta mintee. .Toata mintee. Sh thu vrei sa fiu cuminte

#Nu vr. sa te pierd! Sh nici nu te voi pierde Cand auzi vbele fraierelor...T rog nu le crede

#M.ai ranit. Nu.i nimic Am cazut. Ma ridic

#Si daca data viitoare iti da sah mat, AdutSi aminte ca primu` joc tu l.ai castigat

#Fata asta nu e proasta deloc. Nu se vinde ieftin fiindca ea vrea TOT

__Esti prea neimportanta ca sa.mi pierd timpul cu tine, in schimb tu ai timp de mine."

_v"Ma seduci ca vorbe dulci, Dar stii bine, Nu prea tine Nu incerca sa ma educi De fapt ma vrei pe mne :X:X"

__Amintirile nHu O laSa sa treaca peSte.Nu se poate obisnuii cu gandul ca asta este..."

__Am scris mii de paGini cu toOt ce`mi treCcea prin cAp. . . Dar puTini au reAlizAt cAt iuBeSc asSta de faPt

__MuZiCa e foCul, viatSa mea e un fiTil , Ea m`a`nvatat sa fiu matura si uneori copil.:***"

__"Au fost zile in care fara tine nu puteam sa stau. Dupa cateva luni ai fost doar un motiv in plus sa beau. Zilele trec, la fel si visele Si intre noi raman doar amintirile`"

Eå nu se ´ c0mpårå cu reSstu ´ . e t0t ´ ce åi viSsåt´ . Åi 0´ viåtSsa n0rmålå´ !? . 0 så ´tSsi`0 deå peSste cåp´ !

Dåk ´åi nevøie ?tii ca sunt ´ åici :* Striga-ma´?i vin Nu´tsi fåce griji

S-a trezit la realitate . A zis ca vrea sa se puna pe fapTe . :

Ea e zana minunata :X . din rolu` principal \:d/ Ce a fost aplaudata si a avut succes fenomenal

Sii cand vine vorba de iiubire . Zi`le ca ma ai pe minne

Oriunde ´ai fi ´love struck . Oriunde ´ te-ai afla ´ ;;]Nu vrei ´ decat o d0mnisw0ara ´ care seamana ´ cu Ea !

e0` sunt o simpLa stea , printre steLe` . sunt 0` fata , printre fete . dar ceea ce ma face de0sebita e drag0stea ta . fara ea n`aj straLuci asa ! ;x"

Da, pe asta mica nu o mai intereseaza ca tu te gandesti la ea, ea se pisa pe grija ta!"

Cine a trebuit sa stie ceva despre mine, a stiut deja. cine nu trebuie sa stie nimic, nu va stii niciodata!

Adesea, mi-as fi dorit sa nu treceti toti cu bocancii prin viata mea!

- Atunci cand ma critici si ma injuri, consider ca e dreptul meu sa iti spun sa te duci dracu’!

Am dezamagit decat acele persoane care nu m`au ascultat niciodata!

Am mintit, dar am si spus adevarul!

Nu sunt geloasa,daca nu`mi dai motiv![

Am toate defectele din lume si astea sunt singurele care vor fi vizibile lumii intregi. calitatile sunt pentru "alesi"!

Azi sunt fericita. Maine voi fi cu un gram mai mult. Poimaine o sa am o portie dubla!
___

Ea nu stie cum e dragostea, Si intr'o zi poate va invata, Dar atunci •[NU]• va mai fi a ta, ca n'ai stiut sa ai grija d ea.

InDiFereNt prin ce v0m treCe , si cat Va fi de greu , daCa` tu tReCi ` pesTe Greu ,Trec` si Eu !

"Ai retrezit copilul ala care demult l-am alungat din mine!Ooo da, e din ce in ce mai bine!"

"Mi`e dor sa tsipi la mine cand te suparam ,mi`e dor sa te alint cum numai eu o faceam ;x"

"Viata merge inainte indiferent de ce-ai facut ♥ Zambeste si fii dulce la fel ca la inceput"

"Doamne , imi fac si cruce !Cand vad cate-o panarama ce bine o duce!"

"Nu esti decat o marioneta…si-ti dai impresii,esti "vedeta"ma faci sa rad,esti chiar penibil,dar tu te crezi "irezistibila"

Astea sunt problemele care ma apasa, prefer sa zic "atentie!" cand altu zice "lasa!

Si ma feresc sa te sun Sa te'ntorc din drum De mine stiu c'ai uitat In pat m-ai lasat Te grabeai sa pleci Dar nu ai habar Ca orice-ai face acum Ar fi-n zadar"

Credeai ca treci prin viata fara sa pasesti pe jar ,credeai ca scapi dar, ce urmeaza ink n'ai habar `!

"M`am int0rs . chiar daCa schimbata . Nu ai cum si nu potSi uita desi nu`ti vine sa crezi eu sunt fetitsa aia care te iubea candva"

Tot timpu` cate O proasta vorbeste aiurea` . Nu se simte` bine daca inchide gura!

Haide s`o lasam asa,nu ma pot schimba!Si nu te mai pun sa alegi intre mine si ea!

Sh p0tsi s` pleci acum, departe, undeva ,Tuu n`ai intseles ca aici t` asteapta cnva

Adevarul` c0sta scump , 0 sa-ti dem0nstrez`. Dar ce vreau` e sa te las sa realizezi` ! Ca daca tu ign0ri` tot ce te-nc0nj0ara` ! Asta `nu inseamna`... Ca o sa`. Dispara`"

"laughing)ups:XAm intrat in j0c ... si-am riscat cam t0t ! si ... dupa ce am obtzinut ce am vrut hai Pa ca deja e prea mult !"

"Ai grija frate sa fii atent si sa nu te lasi,ca multi dintre cei din jurul tau sunt prieteni sunt falsi!Sunt cu tine doar cand e sa reusesti,cand ai cu adevarat nevoie pe niciunul nu'l gasesti!"

Mai p0t sChimba cva? Sau deja s`a terminat?Puteam fi feriCita da` 0rg0liu` nu m`a laSat

Nu ai putut sa renuntSi la obiCeiuri sh` mandria ta pentru mne,Nu ai laSat strada,g0lanii,nu te`ai sChimbat`n bine!:X

InCearCa sa zambeSti urmeaza sfatu':"Fi feriCit t0ate trec bah da`le dreaQu

Eaa e fata calculata`,Stie cnd `sh unde sa t`faca,Cnd`sa radda cnd sa tacca`,Cnd in ochii tai sa fie singura fata importanta!

Snt eu mykaa,Da a`dreqwinkingNu styy ce ma duce capu

Nu conteaza cine sunt si ce fac,dar atunci cand vreau sa vorbesc nu-mi spune nimeni sa tac!

Aiurea ma mint ca nu mai imi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca mi-e bine, Ce greu e sa invingi atunci cand lupti cu tine.

Stiu ca ai vrea sa ti se mai deschida usa, ca sa-ti vezi papusa!

Mii de probleme ne înconjoara dar sincer nu ne pasa,tot timpul zicem lasa

Spune-i daca simti ceva pentru ea ca vine altu si ti-o ia !

Si tzine bine minte numele meu, Ca s`ar putea sa`l auzi prin toate partzile Si n`ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine Du-te dracu`! De la mine pentru tine!

A fost o greseala facuta de mine fara intentie,sincer n-am realizat ca ti-am dat prea multa atentie acum esti liber du-te la prietena ta sa te calmeze cum stie ea!

Nu Ma Las Calcata In Picioare De O Tarfa Fara Valoare As Fi Inteles De Era Mai Buna Dar,E O Ieftina Adunatura!

Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru sa o opresti . Crezand ca vine inapoi.

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa,Scuza`ma dar copilul asta n`are timp de o relatsie serioasa oh go onNu mintea mea, ci inima e proasta; Ash vrea sa dau delete la amintiri , delete da' nu gasesc tasta

Dar nu ma intorc la tine pentru ca m-ai facut sa sufar si acum e randul tau sa plangi dupa mine !

Eu o sa te las sa iti vezi de drumul tau. Atunci cand o sa privesti inapoi o sa-ti para rau. Si imi pare rau de tot ce s-a intamplat sti bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine !

Desi o sa`mi fie dor,de data asta o sa pun orgoliul in fata sentimentelor

Si nu-mi cere explicatii ca oricum n-ai intelege Sunt momente peste care trec si le neg Si de ce tot nu pot sterge prezentul dar incerc Sa uit ganduri,inghit in sec vorbele spuse din orgoliu
Cr3dEam.ca o Sa te schimby si totul va fy...BYNE.dar am avut prea multa incredere in TINE

Dc te'ay sckimbat...crezii ca e bine?Ramai uh cu orgoliu tau .Sy uita'ma pe mine.

Sy.ma intrb de multee orii.DC TE IUBESC?dar acum am realizat...Ca esti singura persoana care ma facut sa ZAMBESC:X:X

La inceput am crzt ca'mi va fi dor.Dar am realizat ca nu m'am indragostit de tine.si de pers care am crezut ca esti:*

Sy poate aSa e mai ByNe.SAu.asa crezy uh:*.RamaY cu ea.o Sa'tY seaMa candvA ...cA sunt synGura ce TE IUBEA

Imy ziceaY ca'S reke.DAR tu ma fAkeai sa fYu asa.cHiar daca n'o sa te MAI vad.nu voy uita privirea ta

TE tin strans in brate si as vrea sa'ti dai seama ce mult TE IUBESC.dar mai rau ma amagesc.as vrea sa'mi dau seama ca nu esti ce'mi doresc...

MeReU o sA raMay in iNiMa mea.:*.cHyaR daKa o sA fyU cu alTcnV...o sA'y spUn Te IubEsK...sY in gaNd o sA'my soPtesK.sick

Am pus orgoliu in fata senimentelor.DAR N'A fost bine.acum imi e dor de TN.

Sy credeam ca daca. te voi pierde.NU VOI REGRETA...da pakat ca asta a fost doar parerea mea

am incerkat sa fiu cu altcineva sa te uit dar nam putut.il sarutam pe el.dar tot tu erai la mine in gand

NU pot sa cred ca te'am iertat.Sy ca asa repede tot ce mi'ai facut am uitatDAR lasa tot ce mi'ai fakuth uh candva:-Jiti voi fake eu cand ma voi sathuraa

GT.Crdm ca te'ai schimbatsy ca tot ce a fost urat sa terminat.:-J.DAR poate nu a fost adevarat.Poate a fost doar un vis ciudat

poate ca nu ti'am spus prea des ca te iubesc...acum asta e.asa a fost sa fie.UN SINGUR lukru il regret...Ca n'am avut ocazia sa'ty spun cat tin la tine
•I need you on and on and on in my life

•Cand sunt cu tine,totul pare mai bine

•Trăieşte viaţa cu prietenii adevăraţi .

•You make me feel like I'm the only girl in the world.

•Fă-ţi timp să iubeşti tot ce e sub soare. ;x

2 răspunsuri:
| Jessica a răspuns:

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc

Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea
incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu
tine

Iti doresc sa mergi pe un drum numit VIATA, sa te impiedici de un
ciob numit NORAC, sa cazi intr-o prapastie numita FERICIRE, si ca
culegi o floare numita IUBIRE!

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit

Statusuri emo numai pentru voi:

In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu iubirea mea

Daca inima te lasa la mine sa te gandesti trimite-mi macar un msg ca sa vad ca ma iubesti

Am plans, am suferit, am pierdut atatea … totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi …

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as
mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie
de nimic

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare

As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea

Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bine

M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am
gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine.
Abia atunci am realizat cat de bogat sunt

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori
plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii cand
taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus la lumina.

Sper sa iti placahappy

| RockNGreen a răspuns:

Stiu unu care chiar eu le zic in ore...
DND...Ma duc la baie sa imi fumez venele...