| TheGodfather007 a întrebat:

am 20 de ani si recent mai exact acum 2 saptamani m-am despartit de o fata. Mi-a spus ca nu mai stie ce simte pentru mine pt ca pe parcursul relatiei am mai suparat-o si am mai ranit-o dar nu am inselat-o niciodata. toate certurile dintre noi au adus-o in incapacitatea de a ma mai iubi desi eu am facut orice posibil sa fie bine. am cautat-o dupa 2 saptamani si mi-a zis ca are deja pe altcineva si ii este bine, si ca oricum avea de gand sa ma lase pt ca nu mai simte nimic pt mine. eu am intrat intr-o depresie groaznica pentru ca nu imi inchipui viata fara ea! nu mai dorm, nu mai mananc, ma gandesc tot timpul la ea iar ea nu mai da 2 bani pe mine! as face orice sa o mai intorc din drum dar nu mai vrea. va rog din suflet ajutati-ma!

11 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu unul iti sugerez sa iti gasesti pe altcineva, este cea mai solutie in cazul tau.

| darrio2007 a răspuns:

Cand o fata iti spune ca nu te mai vrea, sa stii ca asa este. Spui ca ai si ranit-o pe parcursul relatiei voastre.Un motiv in plus pentru ea sa te respinga. Spui ca nu ai inselat-o.Te cred.Dar ai pus accent doar pe acest aspect si ai neglijat altele.Tu stii cum ai ranit-o. Daca are deja pe altcineva, e clar.Ia-ti gandul de la ea.

| TheGodfather007 explică (pentru darrio2007):

Nu am pus accentul doar pe inselat. Am avut mereu grija sa nu ii lipseasca nimica. O intrebam mereu cum se simt sau ce probleme are. I-am jurat ca sunt alaturi de ea orice problema are avea.

| darrio2007 a răspuns (pentru TheGodfather007):

Mda! E si asta o chestie. Ai fost prea bun.

| WaterDrop a răspuns:

De ce faci asta cand ea ti-a spus clar ca si-a gasit pe altcineva? Linisteste`te, bea o bere cu prietenii, gaseste`ti o activitate care sa-ti ia gandul de la ea.Fa tot posibilul sa-i dovedesti ca o duci bine si fara ea, iar atunci poate va realiza ce a pierdut. Daca nu se va intampla asta, asta e, cu siguranta vei gasi pe altcineva la care sa tii, nu s`au terminat fetele de pe lumea asta.

| TheGodfather007 explică (pentru WaterDrop):

Am incercat si tot incerc sa fac ce zici tu dar e foarte greu. o iubesc nespus de mult si parca o vad peste tot. Orice fac, orice vad, orice aud imi aduc aminte de ea. Nu am mai suferit niciodata atat de mult. Si chiar daca e o zi in care sa fiu putin mai bine, e in zadar pentru ca din momentul in care ajung acasa si raman singur ma pierd iar in durere si tristete. Adorm cu gandul la ea la ore foarte inaintate si am numai cosmaruri, o visez mereu, iar daca apuc sa ma terzesc nici nu mai adorm. Sincer nu doresc nimanui sa treaca prin ce trec eu acum. Iti multumesc oricum pentru sfaturi si incurajare.

| WaterDrop a răspuns (pentru TheGodfather007):

Pai nu ti-ai dori pe cineva care sa te iubeasca la fel de mult? De ce ai vrea o iubire neimpartasita? Poate doar daca te complaci in situatia asta sau iti este frica sa incerci iar, ca sa nu fii dezamagit.Cu siguranta este cineva acolo de care iti va place, da`i o sansa si vei fi surprins.

P.S: Evita sa mai stai singur fara sa faci nimic.Asta e calea spre nebunie happy

| Harley18 a răspuns:

Fix asa am patit si eu cu fostul meu, mi-a zis ca ma place dar in ultimile luni din relatie m-a inselat, am suferit dupa el nu mai puteam dormi noaptea chiar am avut si vreo 2-3 vise cu el dupa toate astea am decis ca trebuie sa-l uit. Degeaba face unul pe naiba in 4 daca pe celalt il doare fix in cot.

| TheGodfather007 explică (pentru Harley18):

Din pacate iti dau dreptate.

| Harley18 a răspuns (pentru TheGodfather007):

Si o funda n-ar strica! laughing

| iccecrim a răspuns:

Si eu sufar dintr-o despartire acum si e naspa, al naibii de dureros si caut pe net tot felul de sfaturi cum sa trec peste, dar nu ajuta, l-am sunat ieri la 3 dimineata si mi-a zis sa-i uit numarul si sa nu-l mai sun, eu am inceput a plange si i-am spus ca-l iubesc la care el a pus receptorul si si-a inchis mobilul, caci nu mai puteam da de el.
Asa e viata, probabil nu e persoana potrivita.
Suferim ambii si ar fi bine sa vorbim in privat, iti scriu un mesaj privat acus. Sper sa raspunzi.