| anonim_4396 a întrebat:

Bunaa... Am o problema... Mi-am pierdut increderea in iubitul meu. Pe facebook vorbeste cu mine foarte putin si apoi zice ca trebuie sa iese dar defapt mai sta cateva minute. Il vad eu. Apoi iese. Intra din nou si nu vorneste cu mine. Il intreb daca poate vorbi si spune ca da. Dar eu il intreb ceva si imi rasounde abia dupa vreo 10 minute. Spune ca s-a uitat la un film. Dar scuz-ma, daca se uita la un film, putea sa imi zica ca face asta nu sa imi spuna abia dupa ce eu ma suparasem deja. Pe acest subiect ne-am certat. Si nu stiu ce sa fac sa am din nou incredere in el. Vreau asta dar..nu stiu cum :-( Ma puteti ajuta cumva? Funda :'(

Răspuns Câştigător
| musiiic a răspuns:

Eu cred că ar trebui să vorbeşti cu el deschis, să îi explici ce te deranjează şi să încercaţi să rezolvaţi problema. Comunicarea e soluţia.
În ceea ce priveşte încrederea, nu poţi face nimic oricât te-ai chinui şi ai încerca. El trebuie să demonstreze că e demn de încredere, că merită a doua oară să primească încrederea ta, pe care a pierdut-o. Trebuie să demonstreze, nu să afirme sau să arunce vorbe în vânt.

2 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Da i si lui putina libertate. daca e iubitul tau nu trebuie sa fie sclavul tau.mai are si el nevoie de momentele lui cum la randul tau ai si tu nevoie de momentele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă nu ţi-a răspuns imediat la mesaj asta nu înseamnă că nu te mai iubeşte.Nu te aştepta ca un băiat să gândească la fel ca o fată.Ei nu pun prea mult preţ pe chestiile astea. Spre deosebire de fete, ei sunt un pic mai neglijenţi-şi aici nu mă refer la toţi.Şi în plus dacă e iubitul tău, nu trebuie să îţi spună mereu ce face.Dăi şi tu puţină libertate.