| Blablabla21 a întrebat:

Bunaa.
Deci.sa incep big grin
Prietena mea cea mai buna ( ne cunoastem de apr 5 ani ) e foarte diferita cand vine vorba de baieti.ma refer ca atunci cand suntem impreuna radem ff tare si ne distram super. dar cand vn vorba de baieti mereu ne certam.nu ne certam pentr un baiat anume.ma refer ca ea face multe greseli pe care o prietena adevarata nu le-ar face.
Pentru inceput, fostul meu prieten a cunoscut`o pe prietena mea.Erau amici la inceput.Cu timpu', el a chemat`o sa se intalneasca sa vorbeasca "de mine " si de relatia dintre mine si el.pana la urma nu stiu cum s-a intamplat si el a venit spre ea sa o sarute.nu a fost doar unul ca sa fie doar semnificativ, au fost mai multe. Si totusi, eu eram cu el in acel timp sad
Toate astea mi le-a zis ea.si eu chiar o cred ca stiu cand vb serios si cand nu.Adica uneori ma mai mintea si nu`mi dadeam seama dar acum nu stiu ce sa zic sad
M`am certat f tare cu el din cauza ei.adica acum ne avem amandoi la ignore si nu cred ca ma voi impaca cu el.
Cu prietena mea nu mai sunt intr-o relatie asa buna.adica zilele trecute am plans pentru ea ceea ce cred ca ea nu ar face niciodata asta pentru mine.
Nu o consider o prietena adevarata. dar totusi vreau sa tin legatura cu ea si sa se schimbe la capitolul asta.Adica stiti cum e. Prietenul tau se indragosteste de prietena ta sau invers si etc.nu credeam ca o sa se intample asta dar uite ca asta a fost straight face
Nu as vrea sa renunt la ea pentru ca cu ea am cea mai buna relatie dintre toti pr mei.Adica totusi.5 ani si acum o lasam balta? nu prea e bine.
Vreau sa imi dati o parere.Adica m-am certat cu multi din cauza ei. De fiecare data s-a intamplat ca pr meu pe moment sa se indragosteasca de ea...adica majoritatea se uita numai la aspectul fizic. de asta ma lasa pe mine si se duc la ea. da cu timpu cand ajungi sa o cunosti nu mai e la fel...eu nu recomand nici unui baiat sa aiba o relatie cu ea.in fine nu mai zic nimic de asta.
Deci e foarte aiurea situatia.prietenul tau se "combina" cu cea mai buna prietena a ta. el a negat totul dar ea are conversatii cand el ii zicea ceva de genul: puiuts te iubesc. mi-e dor de tine. vreau sa te tin in brate. si la sfarsit ii zicea sa nu`mi zica mie.
Si totusi, o prietena adevarata m`ar fi sunat sau mi-ar fi zis pe loc ce se intampla, si nici nu ar accepta saruturile de la el.Adica eu asa as face.in fine.
Mereu eu am fost cea care facea mai multe in relatiile dintre noi doua.adica cel putin se vedea ca chiar imi pasa de ea si nu ma folosesc de ea. da oricum asta e. daca ar vedea acum intrebarea asta cred ca sar supara dar nu stiu ce sa zic.am nevoie si de parerile altora.
Deci. ce ar trebui sa fac? nu pot sa renunt la ea...deci asta e sigur sad
Si cu fostul...nu stiu ce sa zic. In seara asta m`am certat cu el pentru fazele care mi le-a zis ea ca s`au intamplat intre ei. big grin nu stiu daca sunt prea clara dar sper sa ma intelegeti.tongue
Multsumesc pentru timpul acordat big hug astept raspunsuri cat mai concrete.
Dau si funduOoi >big grin

Răspuns Câştigător
| no1cares a răspuns:

WOw ce poveste trista!
adica pr ta cea mai buna sa se sarute cu pr tau?
LOL
adica e nesimtire pura
nu i-a pasat de tine in momentul respectiv! asta nu se numeste prietenie adevarata!
adica cand el a incercat sa o sarute ia lar fi putut inpinge si sa vine imd sati zica... dar nu cum a facut ea!
si el, bine de el te ast sa te insele ca 1 BAIAT, toti sunt la fel, dar nu cu pr ta cea mai buna!
eu totusi zic sai mai dai o sansa ei... dar sansa aia sa nu mai ai asa mukt incredere in ea, sa nu mai ii spui TOT ce faci, si o sa simta diferenta si sigur o sa te intrebe dc te comporti asa!
BAAAAAAAAAAAFTA! :*

5 răspunsuri:
| Roseonlight a răspuns:

Asta da problema complicata.Totusi pot sa iti spun situatia mea care era destul de complicat si seamana cu a ta si cum sa terminat.So.aveam o prrietena foarte buna de la 7 ani cred, ideea e ca ne intelegeam foarte bine.Ca de obicei trebuie sa intervina vreun baiat...amandoua il placeam.Baiatul? Habar n-am! Mai era si o a treia o tarfulita.Ca si in cazul tau simt ca mereu eu faceam mult mai multe pentru ea si pe ea o durea in fund de mine (chiar asa de fraiera am fost?)ma rog, am cedat si am lasat-o sa il ia.NU a avut curajul. Tarfulita l-a luat.Ideea e ca totul s-a schimbat, avusesem o cearta cu ea si i-am reprosat ca m-am "sacrificat" degeaba.De atunci nu suntem decat amice si simt ca daca atunci o interesa macar putin din ce mi se intampla acum decat se preface ca ii pasa. Sfatul meu.baieti mai sunt o gramada si daca asta minte asa de rau esti mai ok fara el. Iar de prietena stiu ca nu vrei sa renunti la ea, nici eu nu am vrut, dar mai bine nu lasi lucrurile sa degenereze asa de rau.Las-o in pace o perioada sa se gandeasca bine la treburile astea si daca nici atunci nu se schimba... Leave it like that, and move on. Sper ca te ajuta >>>

| AdelaPopescu a răspuns:

Atata vorbesti de ea, de parca el n-ar fi vinovat. El are cea mai mare vina si ce texte de cocalar are, pun pariu ca s-a folosit de tine si se foloseste si de ea. Cand un baiat iubeste cu adevarat nu face declaratii de astea siropoase, e mai timid/inchis. e clar ca vrea s-o abureasca. Intre fete, parerea mea e ca nu exista prietenie adevarata. Si eu am ajutat-o pe una si ea n-a stiut decat cum sa concureze cu mine, sa se dea la toti tipii cu care vorbeam eu si sa se faca de rht, inca si acum ma copiaza pe messenger la statusuri si alea, deci intre fete mereu vor exista probleme. Dar el ce nesimtit, ar fi trebuit sa aleaga. ori ea, ori tu. Asa-s baietii. In fete nu poti avea incredere, nici in baieti. E numa o jungla de prost gust. Numa in tine poti avea incredere! Sfatul meu, da-o drc pe prietena asta a ta, sau bate-ti joc de ea, cum a facut ea cu tine, fi puternica, nu fi dependenta de nimeni, uita de ea si de el, aspira la mai departe. Nu te indragosti niciodata prea tare de cineva, fi mereu independenta. Toti barbatii inseala, dar macar gaseste-ti si tu unul cu stil, nu un papagal care are texte de astea ieftine care-s clar la caterinca.Si nicidecum un nimic care se da la prietena ta. Acestia sunt barbatii de joasa speta. Fara jumatati de masura, daca mereu o sa cauti pretexte ca ai nevoie de cutare sau de cutare, lumea tot o sa se foloseasca de tine, n-o sa fii niciodata fericita, mereu o sa te minti singura si o sa suferi. Asta iti doresti? Sa fi mereu in umbra. O personalitate puternica conteaza enorm, chiar si fizic devii mai frumoasa in ochii altora. Un barbat adevarat stie cu ce femeie vrea sa ramana si daca iubeste, alege pana la urma. Ca toti mai au cate o aventura, asta e altceva, dar sa ai 7 mii de relatii in acelasi timp e mitocanie. Dupa cum vorbeste, nu cred ca e un tip extraordinar. Declaratiile de dragoste adevarate nu se arunca asa pe messenger... In mod sigur se va folosi si de prietena ta. Bafta!

| AdelaPopescu a răspuns:

Ce zodie esti tu, ce zodie e prietena ta si ce zodie e el?

| Loricik_6908 a răspuns:

Frate, ce naspa! Asta nu se poate numi prietena adevarat.Cat despre baiat, nu stie ce face.Toti sunt la fel.Ar trebui sa incerci sa ii explici prietenei tale situatia.Succes! Funda?big grin

| paraziturban a răspuns:

Parerea mea, renunta la ea!