| cerbulroz a întrebat:

Buunaa, trebuie sa stau 3 luni in Anglia, si vreau sa treaca timpul, a trecut o luna mai am 9 saptamani de stat aici, va rog, aveti idei ce as putea face sa treaca timpul? va rooog. cred ca efoarte grava situatia, o sa imi cada tot parul de la stres si intru in depresiee foarte des din cauza asta. plzzz dau funditacrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt atat de multe de vizitat acolo, cine nu ar vrea sa stea 3 luni in alta tara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ceva ce-ti place, si care poti face si acolo, nu doar acasa! happy

| Kenya a răspuns:

Doamne de ce nu te bucuri? Vai cate lucrui as face, as iesi, as vizita o gramada de locuri, as comunica. Esti foarte norocoasa, profita de asta happy

| Nicu999 a răspuns:

Incearca sa te plimbi pron mall sau fa cumparaturi asta ajuta mult sau doar plimbate pur si simplu laughing)) nu sta in casa

| cerbulroz explică (pentru Nicu999):

Stau in ledbury, e un orasel micut, nu are mall.:'(

| aphrodite a răspuns:

Anglia are multe locuri frumoase, iar în perioada verii sunt multe festivaluri de vară.

| DenissaStyles a răspuns:

Să înțeleg că vrei să-ți treacă timpul mai repede, nu? laughing De ce nu citești, ieși afară cu prietenii tăi? Dacă nu ai prieteni acolo de ce nu te duci să te plimbi singură, ca să „descoperi" orașul mai bine? Și eu am fost în situația ta, atunci când mă mutasem în Germania nu cunoșteam pe nimeni, nu cunoșteam nimic, iar ca să-mi treacă timpul citeam, afară într-un părculeț sau în casă, mă plimbam prin oraș ca să-l „cunosc", mă bagam în seamă cu vecina care era de vârsta mea laughing fă lucrurile pe care le făceai și când erai la tine acasă... nu știu. uită-te la seriale, fă sală acasă laughing dacă mai vrei detalii poți să-mi dai mesaj și te voi ajuta. :*

| cerbulroz explică (pentru DenissaStyles):

Multumesc frumos de sfat, sunt prima data aici in Anglia la tatal meu. si deja am vizitat tot orasul, si cel de langa chiar.laughing si de citit. pff, trece asa de greu.:'( multumesc oricum:**

| Stropinela75 a răspuns:

Plimba-te daca tot ai ajuns acolo, nu oricand te vei putea intoarce.