| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa devin Rock`erita ce trebuie sa fac in afara de a asculta muzica rock? As vrea sa imi scrieti/dati likuri despre stilul vestimentar, aranjarea parului etc. Dar nu prea strident, am doar 13 ani. Multumesc love struck:*

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

---> Si eu am 13 ani, ca si tine. Rockerii, in general, incep sa`si arate pasiunea pentru rock cam de la 16 ani incolo.
---> Tu ai putea sa incepi sa arati ca esti o rockeritii prin limbaj. Nu ma refer sa injurii! (asta nu este bine!) Ma refer ca ar trebui sa devii mai sigura pe tine si sa incepi sa fii mai tupeista. (adica sa obtii tot ceea ce vrei).

---> Uite aici http://www.elegantza.net/2010/11/coafuri-rock-2011.html niste coafuri de rockerite la moda in 2011. (ar trebui sa-ti faci si niste suvite ca sa demonstrezi cu adevarat ca`ti place stilul rock)

---> Rockerii poarta foarte mult blugi taiati, multe accesorii, bluze suprapuse una peste alta. Uite aici haine rock super frumoase : http://www.gotica.ro/ (sunt si haine punk, emo, gotic etc.)

---> Si eu am in stlul meu propriu multe piese care duc spre rock, deci pot sa spun ca si eu sunt o fana a rock`ului.

2 răspunsuri:
| MaGicElEmEnt a răspuns:

Http://savage-madgirl.blogspot.com/......it-pe.html uite aici siteul cam pentru imbracaminte si alte necesitati si in primul rand iti trebuie o trupa iar la varsta ta nu este cam recmondat:-j doar daca-ti faci tu o trupa sincer eu am 12 ani si eu vreau sa ma fac rocker dar nu pot pentru ca mie nu-mi place asa mult rockul sal ascult, da intr-adevar unele melodii sunt chiar faine dar nah...Si cel mai important trebuie sati placa rockul daca nu-ti place renunta si cauta alceva sau incerca... bft sper ca te-am ajutat:)

| bubybuby3 a răspuns:

Inseamna sa fii mai ceva ca dracu.

***ea si eu ascult cateodata rock dar nici chiar asa bleah:-&