| FaraNume1245 a întrebat:

Cand eram mic, ma bateau cam toti colegii. Eram fricos. Ma temeam sa le dau inapoi. Stateam acolo ca un lemn sa ma bata, nici nu fugeam. Din cauza asta am ajuns acum sa fiu agresiv si sa imi elimin orice teama de oricine?

38 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Probabil, incearca sa vorbesti cu cineva din familie despre asta, o sa te ajute.

| R0R0 a răspuns:

Da.
Insa nu toata lumea vrea sa iti faca rau. Mai sunt si oameni buni in lumea asta.

| FaraNume1245 explică (pentru R0R0):

Sunt prea putini cei buni.

| R0R0 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Nu neg.
Vreau doar sa nu iti faci o opinie proasta pe care sa o rasfragi asupra tuturor.
Totusi, nu inteleg ceva. Esti violent sau?

| FaraNume1245 explică (pentru R0R0):

Violenta depinde. Uneori incep conflicte, dar nu sar cu pumnul, decat sa ma apar. Zic si eu, am 2 ani de kick-box, si stiu ca nu asta conteaza, dar dau foarte tare cu pumnul.

| R0R0 a răspuns (pentru FaraNume1245):

E bine daca nu sari la bataie.
Adica esti violent doar verbal.

| FaraNume1245 explică (pentru R0R0):

Si fizic, asta depinde, cum am mai zis. Cand incep sa dau, nu ma mai opresc.

| R0R0 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Ai facut asta vreodata?
Adica ai dat in cineva fara sa te poti controla? Daca da, de ce? (daca vrei, poti sa imi zici)

| FaraNume1245 explică (pentru R0R0):

Pai. Daca se ia careva de mine (sa ma loveasca, ma refer), ii dau cativa pumni, daca nu se calmeaza, iese urat si atunci nu prea mai imi pasa, ii dau pana cade.

| R0R0 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Pot sa te intreb ce varsta ai?
Nu stiu de ce, dar imi pari un tip de 17-18 ani.

| FaraNume1245 explică (pentru R0R0):

Deci par mai in varsta decat sunt laughing
16 ani am.

| R0R0 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Am fost pe-aproape tongue
Tu cat mi-ai da? thinking

| FaraNume1245 explică (pentru R0R0):

In jur de 20.

| R0R0 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Si zice de mine laughing
Suntem de-o seama.

| FaraNume1245 explică (pentru R0R0):

Eh. Nu ma am cu aproximarile laughing

| R0R0 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Tu esti tipul care nu a primit temele colegilor, asa-i?

| FaraNume1245 explică (pentru R0R0):

Totul e posibil.

| R0R0 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Uita-te la raspunsurile acelei intrebari.
Imi pareai cunoscut.

| FaraNume1245 explică (pentru R0R0):

Da, e o intrebare pusa de mine in trecut laughing

| R0R0 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Si tipa de la semafor? laughing

| FaraNume1245 explică (pentru R0R0):

Si tipa de la semafor laughing
Pacat ca nu m-am mai intalnit cu ea sad

| R0R0 a răspuns (pentru FaraNume1245):

O intrebare pusa acum 3 zile e foaaaarte veche.

| FaraNume1245 explică (pentru R0R0):

Eh. Are mai mult de 3 zile.

| R0R0 a răspuns (pentru FaraNume1245):

DE asta ce zici?
http://imgur.com/6MXW6Yi

| FaraNume1245 explică (pentru R0R0):

Nu, nu. De aia cu temele ziceam laughing

| R0R0 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Cum te scoti laughing

| FaraNume1245 explică (pentru R0R0):

Vorbeam serios cand am zis ca ma refeream la aia cu temele laughing
Aia cu tipa de la semafor, se mai intampla laughing

| R0R0 a răspuns (pentru FaraNume1245):

La mine nu.
Adica stiu ca sunt privita mereu oriunde merg.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Eu nu am avut probleme de genu, am preferat mai mult inteligenţa decât forţa brută. Dar uneori a fost nevoie să dau şi eu una. chiar în urmă cu câteva zile. unui conducător care era pus pe scandal pentru că cică îi tăiasem calea, dar dintr-un headbutt a căzut jos. nimeni nu se atinge de motorul meulaughing). Dar e bine să te aperi. şi de cuvinte şi de lovituri. Dar nu trebuie devi agresiv cu toată lumea. nu toţi ţi-au greşit sau îţi vor greşi

| FaraNume1245 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Nu sunt agresiv cu toata lumea. De ceva timp, mi-am dat seama ca uneori sunt o fire agresiva si incerc sa ma calmez, sa imi revin la "normal".

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru FaraNume1245):

Ar fi bine să discuţi cu un psiholog. Uneori e bine să ai nervi. dar să fie cu un motiv. Poate că e ceva în tine acolo în interior. ceva închis. Cel mai bine te-ar ajuta un psiholog.

| MistretulPufos a răspuns:

Dani Mocanu nu da inapoi

| FaraNume1245 explică (pentru MistretulPufos):

Nu e nevoie sa fii troll.

| MistretulPufos a răspuns (pentru FaraNume1245):

Cam toti batausii ajung batausi la fel ca tine, daca vrei te poti controlawinking daca asta vrei

| florinflorescu a răspuns:

Ti-ai invins teama. Ca baiat este normal sa fii agresiv pana la o varsta, suntem animale teritoriale, deci iti faci loc in fata si iti ocupi teritoriul in fata altora. Nu stiu ce varsta ai dar pe la 20-25 deja te calmezi. Eu am foast foarte agresiv, dar m-am linistit, m-am calmat. Doar daca este nevoie ma dezlantuii, in sensul ca trebuie sa ma apar. Fii echilibrat, succes.

| Iwannabesmart a răspuns:

E posibil ca asta sa fie o cauza, insa, incearca sa te contrloezi! Nu toti oamenii sunt ca acei copii! controleaza-te in a mai fi agresiv!

| AndreeaTini a răspuns:

Probabil dar incearca sa nu mai fi asa. Pentru ca tie nu cred ca-ti placea cand altii se luau de tine. Daca esti nervos, incearca sa-ti iei un inel din acela de stres

| FaraNume1245 explică (pentru AndreeaTini):

Nu imi nici displacea cand se legau altii de mine. Si acum se leaga, dar inca n-am nimic impotriva. Nu sunt nervos.