| Dragos636 a întrebat:

Cand fac oua prajite uneori ies prea tari alteori prea crude. Niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| BadBEver a răspuns:

E minunat daca ai un capac din sticla plastic sau ceva prin care vezi ce se petrece in tigaie. Ouale nu le intorci pe o parte sau alta le lasi in aceeiasi pozitie cum le-ai pus deodata. Ca sa se primeasca cel mai bine e nevoie de oprit in momentul cund deasupra oulelor se pune albusul. O sa fie nici tari nici crude.

3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Prajeste-le mai mult sau mai putin.

| YesorNo a răspuns:

Pune un capac pe tigaie si pazestele din cand in cand ca sa nu fie nici prea tari nici prea crude.

| AlexandraAlle08 a răspuns:

Eu de obicei pun un capac transparent si vad cand sunt crude spre facut. Opresc focul si torn ulei peste ele si asa ies moi.