| elektrix a întrebat:

Cand ne reincarnam ne mai aducem aminte de ce am ost si ce am facut in viata anterioara?sad

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca ar fi sa existe reincarcarnarea ar fi cu adevarat un blestem.Cred ca o viata e mai mult decat suficienta pentru oricine.Chiar prea mult pentru unii

| JustMe a răspuns:

Daca exista reincarnare, nu ne mai aducem aminte de vietile anterioare. Sa presupunem ca reincarnarea exista, asta inseamna ca inainte de viata asta eu am fost alt om sau un animal dar nu imi amintesc nimic, la fel cum nici altii nu isi amintesc nimic din vietile lor trecute.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Eu nu cred în reîncarnare. Dar dacă ar fi, tu îţi mai aduci aminte de altceva în afară de viaţă asta?

| JustMusic a răspuns:

Dc? ai de gand sa dai coltu'?laughing

stiintific se spune ca multi oamenei au sentiment de deja vu dupa ce sau rencarnat dar nici un om nu tine minte tot ce s-a intamplat isi poate aduce aminte doar secvente din viata anterioara

| melissa_3397 a răspuns:

Din cunoştinţele mele oamenii au aura şi carma, karma repreyinta pakatele facute de om in trecut ceva de genu asta. din anumite studii se spune ca daca esti foarte intelept pe pamant ai mai trait o viata anterioara. nu stiu daca ai patit sa vezi anumite persoane care iti par cunoscute dar tu le vezi pentru prima data. thinking totul se leaga... sunt multe de zis

| ANoNim_7814 a răspuns:

Reincarnare?
crezi in asta. eibine eu nu...
iti zic si motiv...
pentru ca reincarnarea inseamna ca sufletul nostru sa intre in corpul altor oameni...
ia sufletul dupa ce moare ...se duce la dumneze.
si acolo sta pana nu va mai fi lumea!
sau ma rog.
daca merita sa fie langa dumnezeu...
oricum reincarnarea nu mi se pare ceva ff seriosstraight face
si nu cred ca au fost cazuri adevarate. poate doar legende.

| Kanghu a răspuns:

Nu ne mai aducem aminte. Sunt cazuri ca oameni sa isi aduca aminte dar foarte rar.