| Miha1308 a întrebat:

Care dintre voi aveti o relatie la distanta?
Imi povestiti un pic povestea voastra? :*

Răspuns Câştigător
| Laurretta a răspuns:

Am!
Deci ne-am cunoscut la telefon(aveam id-ul meu si fbook-ul dar nu mai vorbisem niciodat).El intrase pe fbook de pe telefon(eu aveam numarul de telefon la profil) si ii ramase mai multe numere salvate in el, printrecare si al meu. m-a sunat intr-o seara si era ametit cu prieteni si eu l-am luat la misto spunandu-i ca sunt chinezoaica(eram si suntem in Italia amandoi si vorbeam iatliana) si el nu prea m-a crezut, ok dupa cateva secunde i se inchide telefonul ca avea bateria descarcata. a doau zi l-am sunat (tot la misto ii vorbeam ) si i-am spus ca avem 2 copii si eram insarcinata cu cu al 3-lea laughing. am mai tinut legatura peste cateva zile si ii mai vb in romaneste cate un cuvant si s-a prinsbig grin de atunci am tinut legatura zilnic(vorbeam cate 3-4 ore pe zi la telefon). peste 2 luni a venit momentul si primei intalniri(sta la 325 km distanta de mine). din aprilie(prima intalnire) pana acum am trait cele mai frumoase clipe din viata mea fiind prima iubirebig grin.
P.s ne vedem mai rar dar cand ne intalnim nu ne mai despartin nici o secunda!

3 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Eu nu am patit asa ceva, dar verisoara mea are iubitul plecat in Germani!
---> Ea se gandeste in fiecare zi sa-i faca o surpriza mergand la el, dar ii e frica nu cumva sa se supere pe ea.
---> Ei i e frica ca el poate o iusala, dar incearca sa aiba incredere in el!

---> Sper ca te-am ajutat si numai bine! puppy dog eyes

| คиค a răspuns:

Buna, Miha!

Deoarece o relatie implica lucruri mai complexe decat ceea ce am trait eu, nu pot spune ca am avut o relatie la distantawinking!
Insa iti pot spune din proprie experienta ca este minunat love struck, numai la inceput.

Vorbesti cu perosana respectiva continuu pe messenger, la telefon, etc. Sunt atatea modalitati, dar asta nu inseamna o relatie.
La un momendat ti-se ia sa nevoie de o imbratisare sau de un pupic, iar acea persoana sa nu fie prezenta decat cu vocea sad

Adevarul e ca revederea este atat, dar atat de dulce... love struck
Dar nu poate suplinii alte momente.
In plus apare si acel sentiment de nesiguranta...
Oricand poate aparea altcine la mijloc.Mereu intalnesti oameni noi, prieteni noi, dar daca persoana iubita nu ii este alaturi fizic, oricat de mult ar tine la ea, tot se va simti nevoia de a o completa...
Nu poti sta numai casa. Va merge si la petreceri, iar ispite sunt la tot pasul.
Mai mult ca sigur stii si tu ca "ochii nevazuti se uita".
Daca este vorba de o iubire, nu se pot uita, in acea flacara care arde mocnit odata si odata tot se stinge daca nu este intretinuta "vie".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Am avut.
2. Nu, prea te bagi in intimitatea mea.