| Greumaiesăgăseştiunnumeoriginal a întrebat:

Care îmi dă statusuri de prietenie? De bff ca de ex : La bine şi la greu, mi-a fost alături mereu. Fundă! P. S. : nu are legătură cu categoria!

Răspuns Câştigător
| SabbySabbynutza a răspuns:

Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta…

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

nu am averi dar am prieteni care ma suna sa imi spuna : ai grija de tine ba...noapte buna"

prietenia inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate ci atunci cand gresesc

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte love struck

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mnelove struck

Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc! love struck

"Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana! love struck

Sa porti mereu in gand Sa porti o vesnicie Acest cuvant frumos Numit PRIETENIE.

" Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant…

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.
*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.
*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.

A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger.

Prietenia este întotdeauna o responsabilitate plăcută, niciodată o oportunitate

Prietenii adevarati nu vor nimic de la tine, in afara faptului ca vor sa fie langa tine, sa se simta bine in prezenta ta.

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

Pooate Semanam dar Nui Sora Mea Pe Bune:X
Ma Ajutta Imi Da Sfaturri Bunee.E ce am mai scump pe lume

"Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
prietenii sunt aceea care sunt alaturi de tine la bine si la rau...sunt cu tine mereu
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.

poate ca o sa te stranga de mana sa-ti spuna ca "orice s`ar intampla ramanem impreuna
Si ba ea e aia proasta ba eu. Orice s-a intamplat am fost una langa alta mereu.

Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

Pntru ca ei nu mi-au fost aproape la usor si greu, pentru mine sunt ca si sufletul meu

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

10. Prietenia este una din mângâierile vieţii

Tine un prieten adevarat si nu-i da drumul pentru ca un prieten adevarat iti intinde mina si iti atinge inima.

Un prieten adevarat iti intelege trecutul,crede in viitorul tau, si te accepta asa cum esti...

Prietenii sunt razele stralucitoare a vietii.

Prietenii adevarati sunt greu da gasit, greu de lasat si greu de uitat.

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate.
Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate.
Cel mai bun prieten e cu tine la rau si la bine.
Isi imparte cu tine si ultima mie.

8 răspunsuri:
| Mircik a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

]sper ca te'am convins ca merit funda big grin [

| SabbySabbynutza a răspuns:

Mersi pentru funditaaa!:*:*:*:*

| Greumaiesăgăseştiunnumeoriginal explică:

Cu multă plăcere:X

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| NoNameNoName a răspuns:

Bună. Este bine că te gândeşti la B.F.F ta/tău... Dar părerea mea este să-i scrii ceva din suflet, la status. Nu statusuri! Cred că se va bucura cel mai mult...

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute