| aniriiiiii a întrebat:

Cat mai multe raspunsuri vreau record laughing... Vreau Cele Mai Frumoase statusuri de dragoste, de dor etc, unele care nu sunt asa comune. Stiti voi ce primiti pentru cele mai frumoase:*:*:*

4 răspunsuri:
| girlloveboy a răspuns:

Http://iubirefaralogica.blogspot.com dupa bancuri sunt bancurii cred ca intre 10-100 sau chiar si intre 100-1000;))

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Mi-aş dori pentru o clipă doar ca tu să ridici privirea către mine, către sufletul meu şi să-mi spui că inima ta îmi aparţine, să fim amândoi un singur cer, un singur suflet, iar inimile noastre să se întâlnească în bătaia unui singur impuls, să fim egali în toate simţurile, să te învălui în pasiunea mea şi să te laşi pradă fericirii supreme, mi-aş dori să îţi mângâi trupul cu sentimentul meu pur, să-ţi ating buzele cu vorba mea catifelată şi împreună să pornim spre Rai. Te iubesc, în toată pasiunea mea!

| mysterious a răspuns:

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE!

Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS.

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva….

Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit happy si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger!

Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine…

Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL!

Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit!

Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving…

Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale…

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles…

Tu esti visul meu… unicul meu vis… as vrea sa te atrag in viltoarea pasiunii, sa te string asa de tare incit TU si EU sa devenim un singur suflet…

| EU1139 a răspuns:

Astea sunt unele scrise de mine
Pana acum cateva zile cand te-am intalnit, zburam prin viata.Acum ma plimb prin ea incercand sa ma bucur de fiecare moment pe care il petrecem impreuna.
2. Uneori cuvintele u sunt suficiente pentru a exprima ceea ce simtim.