| raloosc a întrebat:

Cate kg ar trebui sa am la 1, 67 m?

Răspuns Câştigător
| moonY a răspuns:

Anulakat, din cate stiu li se spune sa slabeasca doar privindu'le, nu urcandu'le pe cantar.
m-am gandit la masa osoasa deoarece eu am 1.75 si 54kg. dar nu sunt o slabanoaga.insa daca as avea 65, cu 10 mai putin decat inaltimea, cum ar trebui conform formulei, as fi prost proportionata.concluzia mea a fost ca formula nu se aplica in toate cazurile. iar singurul factor care difera ar fi masa osoasa.alta explicatie n'am gasit.multumita?

19 răspunsuri:
| Beatrice_6624 a răspuns:

L 1, 67 m trebuie sa ai mai putin cu 20 kg

| karla19 a răspuns:

Buna, ar fi bine daca ne-ai specifica... ce esti baiat sau fata? deoarece, numai asa putem sa-ti dam un raspuns corect.

| raloosc explică:

Fata

| raloosc explică:

Fata

cami
| cami a răspuns:

Intre 50-60.

| moonY a răspuns:

Formula ideala este cu 10 kg mai putin, nu 20.insa nu kg conteaza cel mai mult.adica ma gandesc la faptul ca. poate cantari masa osoasa mult.si atunci poti avea cu mult peste acea "formula ideala" si sa fii bine proportionata.

| VladDu a răspuns:

Nu prea conteza greutatea care ar trebui so ai, decat daca ai o varsta mai mare de 30 de ani.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Pai draga moonny, tu daca ai sti k fotomodelele trebuie sa aiba si mai putin chiar crezi ca se calculeaza si oasele adica greutatea lor, ai vzt femei k au oase mari dar in cazul asta cu 1, 67 m?

| karla19 a răspuns:

57 kg... scuze de intarziere... mi s-a luat curentul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate vrei tu, dar sa te simti bine in pielea ta. ca de "manechinuite" deprimate si isterice mi e plina sura. prefer grasele, sunt mai tonice si mai sanatoase.

| dulshe a răspuns:

Pai cel mult ar trebui sa ai 57 de kg nimic mai mult

Anna
| Anna a răspuns:

Ideal ar fi sa ai intre 48-50, sa nu fii nici slaba nici plinuta.In felul asta vei arata de invidiattongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
La înălțimea de 1.67 cm trebuie să ai o greutate cuprinsă între 57 și maxim 59 de kg.
După vârsta de 30 de ani, greutatea trebuie să fie egală cu înâlțimea - 67 de kg.
Pa, pa.

| ema35 a răspuns:

57kg

| dEutSa_8892 a răspuns:

Km 55 kg...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuj eu am 1.66 si 60 ma consider f gras...+"sanii" dacai pot numi asa...sunt cam...maristraight face...ca kinui sa slabesc... e greu. Nu prea pot slabi dar am reusit sa nu ma mai ngras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate kg am la 1, 46

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fata.am 1.68m.si 60 kg.cam cate kg ar trebui sa am.ast raspund.pls