| sweet11 a întrebat:

Cateva statusuri de dragoste imi ziceti sh mie? cat mai multee...
dau fundita:X...

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Statusuri de dragoste 201 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

Statusuri de dragoste 204 " As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno , un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"

Statusuri de dragoste 206 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti?ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "

Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te ! "

Statusuri de dragoste 209 " Y will always love the false image i had of you… "

Statusuri de dragoste 210 " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

Statusuri de dragoste 211 " Chiar nu vad cum ar fii o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine ! "

Statusuri de dragoste 212 " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

Statusuri de dragoste 213 " A day without you is a lost day… "

Statusuri de dragoste 214 " O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

Statusuri de dragoste 215 " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

Statusuri de dragoste 216 " Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

Statusuri de dragoste 217 " Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "

Statusuri de dragoste 218 " Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "

Statusuri de dragoste 219 " Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "

Statusuri de dragoste 220 " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "

Statusuri de dragoste 221 " Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "

Statusuri de dragoste 222 " Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni ! "

Statusuri de dragoste 223 " O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "

Statusuri de dragoste 224 " Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa ! "

Statusuri de dragoste 225 " Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 226 " Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "

Statusuri de dragoste 227 " Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 228 " Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "

Statusuri de dragoste 229 " Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "

Statusuri de dragoste 230 " Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "

Statusuri de dragoste 240 " Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti ? :X "

Statusuri de dragoste 241 " Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "

Statusuri de dragoste 242 " Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc ! "

Statusuri de dragoste 243 " Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "

Statusuri de dragoste 244 " Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "

Statusuri de dragoste 245 " Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

Statusuri de dragoste 246 " Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc ! "

»Statusuri de dragoste 247 " De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic ! "

Statusuri de dragoste 248 " Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "

Statusuri de dragoste 249 " Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "

Statusuri de dragoste 250 " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "

| Twp3w a răspuns:

DragOstea este cea mai dulce suferintzaa`!sad

DragOstea este un munte pe care il urci razand si il coborii plangandd`!happy

Cel care te face sa plangi nu ati merita lacrimile, iar cel care le merita nu te va face niciodata sa plangi happy!

♥ Când viata iti da 1000 de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o 1001 de motive pentru a zâmbilove struck

♥ Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Cu timpul, intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti love struck

♥ Daca ti la ea nu o fa sa sufere si fa tot posibilul sa mearga bine lucrurile!

Chiar dacă fac multe prostii, şi spun multe porcării; să ştii. Tot ce e mai bun în sufletul meu. Se leagă de tine!love struck"

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva`!love struck

Nu prefera frumusetea care este in zadar, ci prefera caracteru care este atat de rar!happy

Ii ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ranim pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc`!; x

♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti, nu ai mai avea pentru ce sa lupti, sa speri si sa iubesti`!:* ♥

Las`o sa cada, sa planga, sa simta ca traieste! caci stii mai bine ca toti...ea, intr-un sfarsit, mereu zambeste!

Dragostea este sentimentul cel mai maret, care face minuni, care faureste oameni noi, creeaza cele mai mari valori morale.

Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita. funda?:X

| Twp3w a răspuns:

DragOstea este cea mai dulce suferintzaa`!sad

DragOstea este un munte pe care il urci razand si il coborii plangandd`!happy

Cel care te face sa plangi nu ati merita lacrimile, iar cel care le merita nu te va face niciodata sa plangi happy!

♥ Când viata iti da 1000 de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o 1001 de motive pentru a zâmbilove struck

♥ Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Cu timpul, intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti love struck

♥ Daca ti la ea nu o fa sa sufere si fa tot posibilul sa mearga bine lucrurile!

Chiar dacă fac multe prostii, şi spun multe porcării; să ştii. Tot ce e mai bun în sufletul meu. Se leagă de tine!love struck"

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva`!love struck

Nu prefera frumusetea care este in zadar, ci prefera caracteru care este atat de rar!happy

Ii ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ranim pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc`!; x

♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti, nu ai mai avea pentru ce sa lupti, sa speri si sa iubesti`!:* ♥

Las`o sa cada, sa planga, sa simta ca traieste! caci stii mai bine ca toti...ea, intr-un sfarsit, mereu zambeste!

Dragostea este sentimentul cel mai maret, care face minuni, care faureste oameni noi, creeaza cele mai mari valori morale.

Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita. funda plizz :X

| vallen a răspuns:

" Te iubesc pentru ceea ce esti nu pentru ce ai
Te iubesc pentru sentimentul ce mi-l dai "

" Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "

" Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga "

" Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi darui "

" Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e totul! "

" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva "

"Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire "

" Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit "

" Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu!"

" Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare.Se spune ca vantul nu bate atunci cand iubesti?! dar cand frunzele se misca, sa stii doar ca TE IUBESC!"

"Daca as fi alergator ai fi linia mea de sosire, daca n-ai fi tu as alerga in nestire!"

" O briza, un val, o adiere, un nor ….un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez!"

" Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce TE IUBESC Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

" Tu esti umbrela mea atunci cand incepe sa tune
Iar daca vrei sa ma omori macar fa-o cu pasiune "

Sper ca iti plac si ca te-am ajutat.