| DoriB20 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac avand in vedere ca sunt intr-o situatie de criza pentru ca nu stiu daca sa urmez facultatea de farmacie? Ma uit pe zeci de forumuri unde sunt pareri pro,pareri contra.Voi mi-ati recomanda-o? Nu imi doresc dupa terminare un salariu foarte mare, vreau sa fiu sigura ca mi voi gasi loc de munca...sad

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Daca iti plac chimia si anatomia, du-te.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti fata desteapta si motivata, atunci iei note de 10 pe linie la orice facultate mergi si cu siguranta ca sunt industrii (chimice/ farmaceutice, cosmetice samd) care dau posturi bune anual doar la cei cu medii generale de 10.
Deci, vrei post asigurat? Pune mana si invata de 10 pana la terminarea facultatii si vei avea munca asigurata.

| Teo29 a răspuns:

Daca iti place sa fii vanzatoare de medicamente, alias farmacista du-te la farmacie, daca iti place meseria o sa inveti chimia si restul materiilor si din facultate. Ai grija, e o facultate destul de grea, nu o fa doar pentru un salariu pe viitor, nu merita sa-ti irosesti viata pentru un job bine platit.

Daca faci ca meserie ce iti place si la ce te pricepi foarte bine, castigi mult, te bucuri de viata, trece timpul usor si simti si stii ca faci o diferenta in societate o data cu trecerea timpului. happy

| ℛąin a răspuns:

Tu știi mai bine ce îți place. Oricum, e un domeniu bun și de viitor, o să-ți găsești de muncă.

| qLaly a răspuns:

Buna seara, si eu ma aflu in aceeasi situatie.
Eu sunt de parere ca ar trebui sa tii cont de parerea ta, adica pune-ti intrebarea, chiar vrei sa faci aceasta facultate timp de 4 ani? Dupa terminarea ei,sa lucrezi ca farmacist/a? Trebuie sa te hotarasti,pentru ca o data,aleasa calea,nu prea mai e cale de intoarcere, adica sper ca ma intelegi sunt niste ani, si nu sunt de pierdut, gandeste-te bine chiar vrei sa faci lucrul asta? Tot ce conteaza este sa ai un serviciu unde sa mergi cu placere, nu din obligatie. Sper ca te-am ajutat.O seara faina!
Funda?big grin