| Roxanarocsii a întrebat:

Ce as putea face ca sa imi dispara toate chestiile de pe fata si sa am un ten fara urma de alunita sau pistrui? Diriginta nu ma mai lasa machiata la scoala si ma deranjeaza ca totusi nu-s in clasa a 7-a, sunt in a 10-a. Stie cineva ceva remedii naturale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai ce sa faci, dar pacat ca nu ai inteles ca persoanele cu pistrui au o frumusete aparte si un anumit sarm, greu de egalat!

| AnnaaaMaria a răspuns:

Are dreptate cel de dinaintea mea. de ce nu te machiezi? te dai doar cu fond de ten și nu-i zici nimic, nu e ca și cum te-ai da cu verde și portocaliu pe la ochi...serios...ce profesori ciudați

| kristims a răspuns:

Mergi la dermatolog. Nu scapi de alunite si nici de pistrui, astea sunt niste hiper-pigmentari cu care te-ai nascut, dar poti face microdermoabraziune ca sa se estompeze pistruii. Alunitele se pot scoate cu laser, dar vezi daca intr-adevar merita efortul. Nu e foarte ieftin.