| DennDee a întrebat:

Ce creioane sunt bune la desenat? Desene gen anime cu umbre si toate alea?hee hee Voi ce creioane folositi? Si exista si foi speciale pentru desen? Please, help me (:.

Răspuns Câştigător
| kittykat a răspuns:

Eu desenez anime ...si folosesc creion HB2 e cel mai bun pentru ca nu e asa de strident si e numai bun pentru umbre.si eu spun ca cele mai bune coli de desenat sunt cele de xerox laughing.eu pe alea desenez cel mai bine.alea d la blocul d desen st prea rigidebatting eyelashes

2 răspunsuri:
| Patty99 a răspuns:

Foloseste creioane HB2 sau 2B sunt perefecte pentru schite http://www.picturaonline.ro/......at_42.html uite un site de unde poti sa iti iei ceva bun de desenat daca esti din pitesti du-te la Eminescu si acolo le gasesti sau la casa cartii ori pe Nicolae Balescu langa chioscul de inghetata este un magazin special de desene cu lucruri de desen sub 10 lei superb si daca tot nu gasesti singura solutie e sa mergi in carrefour/real/kaufland/metro etc... sau daca nu cumparati revista aia curs de pictura iti da la ea tot ce ai nevoie sau poti sa iti iei doar un numar sau 2 in care gasesti ceea ce vrei sper ca te.am ajutat...[fundisha plzzz?]

| RukkyRukkya a răspuns:

Pai..eu pentru schite folosesc 2b si pentru umbre 8b...si ies destul de bine.