| InLove a întrebat:

Ce culori, la haine si machiaj, merg cu ochii albastrii, parul saten - deschis, si tenul... aproximativ normal!? dau FUNDA

Răspuns Câştigător
| elydoolshika a răspuns:

Daca esti satena cu ochii albastri cel mai bine s-ar potrivi fard de pleoape roz, spre coada ochiului, de la jumatatea pleoapei gri peste rozwinking si rimmel.sa vezi ce bine arata.

si hainele...roz,maro,bleo...

3 răspunsuri:
| lola a răspuns:

Mov, maro, negru, portocaliu...culori contrastante.

| evelynne a răspuns:

Negru, gri, mov, roz, bej, crem, argintiu, violet...cam astea sunt (si eu am tot ochii albastri si te scot in evidenta):*

| valeriaJB a răspuns:

La machiaj cu ochii albastri merg Auriu în colţul ochilor, contur fin maro sau Argintiu în colţul intern, smokey eye cu negru
sau Argintiu, contur fin negru pe pleoapa superioară

parul saten machiajul
Parul saten deschis
Practic acestei nuante de par i se potrivesc absolut toate culorile de machiaj. Singurele elemente de care trebuie sa tii cont sunt ochii si culoarea tenului.

Parul saten inchis/negru
Femeile cu parul inchis la culoare arata magnific in culori puternice. Pentru ochi sunt minunate nuantele indraznete de mov cu griuri. Rujul poate varia in functie de restul machiajului de la rosu intens pana la maro si nuante sidefate, iar accentuarea machiajului ochilor este cea mai potrivita pentru acest tip de par.