| anonim_4396 a întrebat:

Ce e acela in om emo?

Răspuns Câştigător
| PsihopatX3 a răspuns:

Un om bolnav psihic pentru care viața are altă formă, aceşti oameni au dureri interioare (sufleteşti) şi încearca sa le aline cu dureri fizice mutilându-se.

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Emo vine de la emotiv, doar de aici iti poti face o parere. Nu e vorba doar de oamenii emotivi, dar si de cei inchisi in ei insisi, care in opinia mea au probleme cu capatana, deoarece majoritatea se taie si fac tot felul de chestii dubioase. Poti citi mai mult pe wikipedia: https://ro.wikipedia.org/wiki/Emo

| noone33 a răspuns (pentru aXy99):

Aceeasi sursa de inspiratie wikipedia laughing)))))))))))

| aXy99 a răspuns (pentru noone33):

Nu chiar. Ceea ce am scris anterior a fost din ce stiam (auzind mai demult de la unii, de la altii, vazand anumite poze/videoclipuri, fara sa vreau), am dat link catre wikipedia pentru ca stiam ca este descris mai in detaliu si isi poate forma o parere mai solida despre conceptul de "emo".

| noone33 a răspuns (pentru aXy99):

Ok,eu am dat link ca mi-o fost lene sa mai scriu happy

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Un om emo este acela pentru care viata pare ceva lipsit de bucurie, ceva fara sens. De cele mai multe ori acestia poarta haine negre, tatuaje si se automutileaza pentru a-si alina durerile Sunt foarte multe persoane emo care aleg sa se sinucida, am avut si eu un coleg assa.Cei emo sunt inchisi in ei, refuza sa vorbeasca despre viata lor, si incearca sa isi gaseasca oameni ca ei. Bafta! happy

| noone33 a răspuns:

Un om care vrea sa moara El/Ea spun ca nu au rost sa traiasca.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Emo