| anonim_4396 a întrebat:

Ce este acela un dreamcatcher?

Răspuns Câştigător
| AnaAmalia31 a răspuns:

Este un obiect manual bazat pe un cerc de salcie, pe care este țesuta o plasă în vrac. Dreamcatcher este apoi decorat cu obiecte personale sacre, cum ar fi pene si margele.

2 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Chestia aia facuta de indieni din materiale subtiri impletite in jurul unui cerc si decorate cu pene, crengute etc. care cica o pui deasupra patului si vei scapa de cosmaruri.
In fine, Wikipedia sigur stie mai multe http://en.wikipedia.org/wiki/Dreamcatcher

| 0Denis0 a răspuns:

Cred ca este un obiect care se presupune ca iti prinde cosmarurile. E un obiect de origine indiana banuiesc. Dar uni mai supersticiosi cred ca le folosesc.