| anonim_4396 a întrebat:

Ce este mai rusinos: sa pierzi sau sa renunti? Argumente

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Penibil este când nu știi în ce te bagi!
Pa, pa.

| Nostradamuss a răspuns:

Depinde de situatie, daca pierzi mai mult daca nu renunti, mai bine renunti

| OnuOnulică a răspuns:

Sa pierzi intr-un mod rusinos.

| Doub a răspuns:

Sa renunti. Chiar daca pierzi, macar ai luptat.

| cristimihailov a răspuns:

Cred ca mai dureros este sa nu te ridici de jos. Daca ai pierdut sau ai renuntat, nu prea conteaza atata vreme cat te ridici si mergi mai departe.

Uneori a renunta e mai bine decat a pierde. Pentru suflet, pentru rezultate.

Iar alteori, a pierde e mai greu decat a renunta.

| peperonies a răspuns:

Sa nu incerci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa renunti, zic eu. Argumentele nu-si au rostul, e de la sine inteles.

| GindestePozitiv a răspuns:

Sa renunti, e ceva de la sine tu ai decis asa ca stii cum e mai bine dar daca pierzi e mult mai rusinos adica de exemplu de multi ani iti doresti ceva si brusc se intimpla in sfirsit sa ai acel ceva si tu il pierzi pur si simplu, practic l-ai lasat sa plece l-ai scapat ti-ai pierdut totul, crede-ma asta e cea mai mare rusine ca dupa ce pierzi stii sa apreciezi mai tare de cit inainte sa fi avut. Asta este parerea mea happy.