| AnieStafford a întrebat:

Ce este scoala pentru voi? Cu ce se asociaza? Ce ne invata ea si cu ce ne ajuta?

4 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Pentru mine scoala este un loc frecventat de mii de adolescentii, care se afla acolo o mica parte din interes personal, si cea mai mare parte din obligatie. Cred ca si tu esti de acord ca scoala este folositoare din mai multe privinte. Incepand cu cea pe care toti o stiu si anume ne ajuta sa evoluam, sa ne imbogatim cultura generala, sa avem un serviciu si nu sa stam pe strazi si terminand cu cea mai placuta utilizare a scolii : socializare, castigarea experientei in domeniul social, primul iubit, cei mai buni prieteni.
Scoala poate fi privita din mai multe unghiuri si daca noi o percepem ca fiind total inutila si plictisitoare intotdeauna se va instala o monotonie zilele trecand din ce in ce mai greu. Scoala, in viziunea mea, trebuie perceputa ca o noua sansa la viata sociala si cea de cariera. Nu cred ca vei reusi in viata daca stai numai in casa, in fata televizorului [decat daca vrei sa devii expert in divorturi]. So...cam asta este scoala. big grin

| Dav7id a răspuns:

Scoala este o "retea" de socializare, de combinare, de necaz.Scoala e opusul unei zile de vara, e ca o ciuperca de care nu poti scapa, daca pleci vine ea la tine sau trimite diriginta dupa tine acasa.E genul de femeie obsedata care ti-ar da cu parul daca nu asculti de ea in cazul asta(3, 2,1 sau corigenta, repetenta). Daca nu asculti de ea va pune amantu (catalogu) sa sune sotu(carnetul de note) sa spuna mamicii tale acasa cat de bine inveti tu.Ne invata multe, cum se fumeaza tigari in baie la fete chiar daca esti baiat asa e la mine, ne ajuta cu niste hartii(diplome) pe care sa le caram dintr-un job in altu.Salut! Sper ca te-am ajutat, lamurit. Daca am greseli am, nu eu am vrut sa fiu roman laughing

| mAtaaIsAPiTziFrOmDaaClubb a răspuns:

Daca vrei un text argumentativ despre scoala intra pe id-ul kristeanoemy si til dau eu...recent am facut chestia asta la scoala:p

| andragrigoras2000 a răspuns:

Unul dintre cele mia frumoase lucruri love struckiubesk scoala.iti este de folios in viata.nu trebuie sa inveti cu sila, ci din distractie.se asociaza cu viatahappyne ajuta in vijata, sa devenim oameni cu niste servicii impecabil de bunewinkingfunda?