| Izomer a întrebat:

Ce faceti cand nu stiti ce sa faceti? Dar ce faci cand stiti ce trebuie sa faceti?
Atunci cand stii ce trebuie sa facem,nu facem. Stim ca nu trebuie sa bem,sa fumam,sa mintim etc,dar o facem in mod constient.
Deci, ce trebuie sa facem cand nu stim ce sa facem?!

3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

1. stau sau citesc
2.acel lucru care stiu ca-l voi face
lucrurile care zici tu ca stim ca nu trebuie sa le facem, nu e adevarat, stim doar ca nu-s bune, dar daca le vrem, le facem.

| sofstatics a răspuns:

.
eu când nu ştiu ce să fac, desenez, citesc, vorbesc cu prietenii, mă joc diferite jocuri pe pc.
cât despre ce facem şi nu e corect, o facem pentru că vrem, nu pentru că nu avem ce face. şi chestiile pe care trebuie să le facem neapărat majoritatea le fac, restul nu le fac din nou pentru că nu le face plăcere şi nu vor.
cam aşa vine.
dacă nu vrei, nu faci. dacă vrei, faci. dacă nu ştii ce să faci, găseşti ceva ce îţi place să faci, adică ceva ce vrei să faci.
câte-odată facem ce nu ne place, fiind obligaţi de persoane sau de propria conştinţă.
sper că ai înţeles ceva, baftă.

| Winchester308 a răspuns:

Este o diferenta intre "nu trebuie" si "nu este recomandat"/"nu ar trebui".