| KamaSutra a întrebat:

Ce faceti cand simtiti ca nimic nu merge, ca viata este impotriva voastra?

22 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Prietene, iti spun eu cum e viata, 60% suparari 40% momente fericite, cand nimic nu mai merge ce pot sa spun, nu dau importanta, daca ma gandesc continuu ca "totul e impotriva mea" normal ca asa o sa mi se para, morala ne scade foarte des, daca nu ti-a reusit ceva incerci pana reuseste, cat poti sa sa esuezi? Nu la nesfarsit, tot cazi pana reusesti pana la urma, multi isi iau taria din persoanele de langa ei, ca sa iti dau un pont, eu de mic nu am avut pe nimeni langa mine, si acum cand am incercat sa imi pun increderea in cineva am ajuns la concluzia ca e inutil, pentru ca oamenii iti creaza numai nervi, numai tu poti sa te ridici, nu te ridica nimeni, am ceva foarte de pret care a fost langa mine, si anume muzica, cand toti te injura muzica e acolo sa iti spuna ca nu esti asa cum spune lumea, foloseste-te de ea.

| KamaSutra explică (pentru MarianWLF):

Prietene sunt fatarolling on the floor

| MarianWLF a răspuns (pentru KamaSutra):

Nu am putut sa imi dau seama dupa nume, scuze.

| KamaSutra explică (pentru MarianWLF):

Mi se intampla desrolling on the floor

| William a răspuns:

Renunt.

| shainitainii a răspuns:

Plang ca sa ma descarc apoi imi spun ca totul are rezolvare si ca dupa ploaie trebuie sa apara si soarele. happy

| T0T a răspuns:

Mergem mai departe, până murim.

| OldSoul a răspuns:

Ma pun eu impotriva vietii.
Viata e ca o cu**a daca nu o *** tu te **** ea.

| Doub a răspuns:

Beau un pahar cu apa si merg inainte. Ma gandesc ca nimic nu e imposibil si incerc sa gasesc o solutie rationala.

| Eduard619 a răspuns:

Ma gandesc la tine :3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh,asta e, trag un partz si-mi vad de drum...

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Ma ridic si rezolv problemele care ma sacaie. simplu... dar si eficient.

| Diavolcata a răspuns:

Rasfulu, cer putere de la Dumnezeu, si trec cu capul sus de toate, asa sa faci si tu. Succes!

| kyliejenner a răspuns:

Meditez si gasesc o solutie sa imi indrept viata

| lBroken69 a răspuns:

Te ridici impotriva ei happy
Nu exista ''nu pot'' ci doar ''nu vreau''

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Mi se întamplă des, ştiu cum te simţi.
Pur şi simplu, vorbesc cu cineva drag sau merg la biserică.
Si devin puţin mai retrasă, anti-socială şi scriu intr-un jurnal.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Aşa este viaţa.
Jalnică!
Parcă ai fii eu când ai spus asta.
Eu de obicei când am probleme merg la biserică sau scriu într-un jurnal.
Devin-o şi tu mai curajoasă, nu le mai permite celor care te necăjesc să te mai deranjeze, explică-le că te deranjează şi dacă nu, înţeleg nu îi mai băga în seamă.
Dacă te-ai certat cu familia sau cu prieteni explică-le ce te deranjează, dar într-un mod frumos, sigur te vor înţelege.
Dacă suferi din dragoste, eu zic să laşi baltă aceea persoană, nu te merită distrează-te cu prieteni tăi şi încearcă să uiţi de el (ai zis că eşti fată).
De asemenea, îţi recomand să scrii într-un jurnal te eliberează te calmează varsă-ţi tot amarul, acolo, te va ajuta.
Baftă!
Sper că te-am ajutat.

| kevincube a răspuns:

Te uiţi la ceva motivaţional pe youtube, un discurs sau ceva de genul.

| pisicutzza990 a răspuns:

Trebuie sa fii pozitiv, iar TU sa incerci sa ti-o faci mai buna. Eu de exemplu, inainte credeam la fel, ca am doar ghinion, am cautat pe net ce as putea face sa ma simt mai bine iar o singura propozitie m-a ajutat ''Va iesi soarele si pe strada ta.'' si asa a fost. De 1-2 saptamani sincer ma mir ca sunt asa de fericita, dar ma bucur si am invatat sa fiu mai pozitiva si ca in sfarsit a iesit soarele si pe strada mea, dupa multe furtuni. Asa se va intampla si la tine, da, si eu am asteptat vreo 2 ani, dar cand iese soarele, nici nu mai conteaza.

| Dianna21 a răspuns:

Vorbesc cu cineva drag, o persoana din familie sau un prieten bun, citesc o carte, ma uit la un film, fac orice incat sa uit toate problemele.

| Anaad a răspuns:

Rezerva-ti timp pentru tine, sa te 're-organizezi', si dupa ce te linistesti putin, poate nu iti va mai parea totul atat de grav.