| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci atunci cand nu ai chef de nimic? Cand nu ai dispozitie, cand viata ti se pare fara sens.

12 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Iau o pauza, petrec un timp singur (chiar daca eu aproape tot timpul mi-l petrec singur) si imi pun ordine in ganduri, eventual le scriu si le analizez pentru a observa daca sunt necesare cateva schimbari sau nu. Nu are sens sa te fortezi sa iti placa viata daca la un moment dat te cuprinde o astfel de stare. Dar daca dureaza prea mult (cateva saptamani sau luni), ai putea vorbi cu cineva despre asta sau chiar cu un psiholog, daca vrei.

| Polaris a răspuns:

Vegetez.

| ElenaSA a răspuns:

Incerc sa fie mai optimista apeland la citit, muzica si prieteni.

| Sociopat a răspuns:

Ascult YMCA si sacrific o capra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic, absolut nimic. N-am chef nici sa respir, nici sa ma misc, nimic. Astept sa treaca timpul si eventual mai imi plang de mila, neuitand sa mentionez cat sunt de prost.

| TOOL a răspuns:

Ascult muzica rap si ma gandesc la altii care o duc mult mai rau decat mine.

| RobertFHC a răspuns:

Iesi cu prietenii, asculti muzica, fumezi etc.

| Inela a răspuns:

De obicei cand prind astfel de stari ies la o plimbari cu o prietena buna, ma uit la vreun film care sa-mi ridice moralul, vorbesc cu cineva despre asta, ma uit la ceva clipuri amuzante, dar cel ma des, incep sa invat. Asa ma incurajez si-mi reamintesc ca atata timp cat ai cunostinte vei avea si succese frumoasa + ma simt mai bine parca big grin happy

| Dackvareder123 a răspuns:

Te spanzuri sad

| Pricked a răspuns (pentru Dackvareder123):

Acum câteva zeci de ani, am dat şi eu acelaşi răspuns; am fost suspendată.
Ai grijă, Andiţu, ai grijă!

| AliMiha a răspuns:

Eu ma pun in pat, inchid ochii si-mi imaginez diferite scene care desigur mi-as dori sa se intample intr-o buna zi. Adorm asa si cand ma trezesc sunt mai zambitoare

| AlcolikSmile a răspuns:

Ascult muzica sau dorm.