| Capitaneanu_Cristina_1997 a întrebat:

Ce faci cand prietena ta cea mai buna vrea sa isi inceapa viata sexuala dar ii este frica? Ce sfaturi sa ii dau?

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sa nu si-o inceapa daca e frica

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i sa astepte sa-i treaca frica si sa te anunte cand este hotarata sa faca sex.

| Fatamuntilor a răspuns:

Intre a vrea si a fi pregatit cale lunga...
Daca e prietena ta cea mai buna, daca tii cu adevarat la ea o poti sfatui sa mai astepte.
Daca are sub 17 ani, cu atat mai mult
Expica-i ca corpul ei nu e pregatit pentru asa ceva. Exista multime de riscuri de la boli cu trasmixie sexuala la sarcini nedorite.
E pacat ca acest acest moment sa fie fie o trauma (in cazul in care e nepregatita)
Si chiar daca prietena ta are varsta necesara, e bine sa mai astepte putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ii este frica inseamna ca nu e complet pregatita.
Daca tu ai facut asta, explica-i cum a fost ca sa stie la ce sa se astepte. Daca nu, sfatuieste-o sa faca asta atunci cand se simte pregatita.

| frostxtq a răspuns:

Frica denota faptul ca inca nu e momentul. Cand o sa fie pregatita, va simtii emotie, nerabdare si curiozitate. Frica nu o sa o ajute sa aiba o experienta frumoasa si de neuitat. Daca are un iubit stabil, care o iubeste poate avea iscutii de genul asta cu el, discutii pregatitoare. Depinde si de varsta pe care o are prietena ta. Daca e sub 15 ani, sfatul meu este sa se bucure de copilarie, sa nu ii mai stea gandul la sex.

| Otto2014 a răspuns:

Nu e pregatita.

| zerro17 a răspuns:

Si sa foloseasca prezevativ de fiecare data!

| NumaiIdioti a răspuns:

Nu trebuie sa te priveasca pe tine. Sau esti putin geloasa?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru NumaiIdioti):

Ii ciuda bineinteles, crezi ca ea nu vrea sai rupa unu pasarica? tongue

| Capitaneanu_Cristina_1997 explică:

Numaiidioti nu degeaba ti.ai ales numele asta te caracterizeaza in totalitate...ce pnm te bagi daca nu te inteteseaza hai jeeet cretinule