| andreea_9244 a întrebat:

Ce fel de animale hiberneaza iarna?
Nu sunt sigura care hiberneaza si cate.Si prefer sa nu raspunda cei care spun prostii!

dau fundita!

Răspuns Câştigător
| Rheea a răspuns:

Buna Andreea! Sper sa-ti fiu de folos si sa primesc funditabig grin Animalele care hiberneaza sunt :popandaul, sconcsul, bursucul, ursul, unii lilieci, etc). Broscutele si serpii se retrag si ei in hibernarewinking

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Buna andreea! :*
en.wikipedia.org/wiki/Hibernation
Singurul animal despre care stim sigur ca hiberneaza in perioada aceasta este ursul.Bafta!

| catalin188 a răspuns:

Animale cu sange rece in special dar si cu sange cald ursul animalute care nu pot sa si gaseasca mancare in timpul iernii

| AlexandruVlad432 a răspuns:

Si aricii hiberneaza tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ursu, si mai multe

| Deni_Denisa_1993 a răspuns:

Ursull si cartita