| AnonimulCurios a întrebat:

Ce hobby-uri aveti?

Eu am incercat pana acum sport (lupte libere si parkour), desene in creion si trickuri cu carti.

Vreau sa imi caut un nou hobby, dar nu mai am idei...

As vrea un hobby care necesita dexteritate (ceva mai spectaculos cum sunt trickurile cu carti de exemplu) sau un alt sport (ceva pe care il pot practica aproape oriunde, nu doar la stadion).

Aveti ceva idei?

Răspuns Câştigător
| denisadr a răspuns:

Hei! Poti sa:
*Faci beatbox, tutorialele nu te vor ajuta prea mult dar va fi ceva spectaculos
*Faci breakdance, in cazul acesta tutorialele chiar te vor ajuta, in plus prietenii vor fi incantati sa vada asa ceva, presupun
*Sa faci trick-uri cu mingea, e si sport si ceva spectaculos
*Faci fotografii pe care le editezi (dupa ceva timp poti si sa le vinzi) cunosc o fata din clasa a11a care castiga bani din asta si are multi clienti, presupun ca jumatate din liceu o cunoaste.
*mixezi melodii
*rezolvi cuburi rubice intr-un timp cat mai scurt, stiu ca este greu dar este un algoritm prin care se fac foarte usor, sunt o multime de tutoriale pe net, eu iti las un canal care are si trucuri cu carti: https://www.youtube.com/watch?v=oNP07xZoaes
https://www.youtube.com/channel/UCm-_OF20mCVhvCUDseSgSoA
*joci foarte multe jocuri pe PC, poti deveni un gammer. Why not?!
*Iti faci un canal de youtube pe care poti posta melodii rap fcaute de tine(sau parodii/lyrics-uri), am un coleg care face asta si are 95 de abonati.
*mergi la karate.Eu fac asta

1 răspuns:
| Arthiom a răspuns:

Incearca ciclism(pe zone accidentate, doar plimbare, sau trucuri cu jumper-ul sau bmx-ul) sau felicitari 3d ori desene 3d in hartie. Poti incerca si "magie", mai bine zis trucuri dar nu cu carti, incearca iluzionismul, unele trucuri sunt si usoare si destul de spectaculoase.