| Andrei199114 a întrebat:

Ce imi recomandati sa fac ca sa slabesc repede, si sa scap de burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu o dieta potrivita si mult sport

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Oricum, NU este sănătos să slăbeşti "repede" :(

Pentru a slăbi SĂNĂTOS 1 kg este NECESARĂ o perioadă de MINIM 1 săptămână!

Intră la linkul următor şi folosim exemplul de acolo - http://www.dietetik.ro/......calculator acolo jos ai o tastă "Următorul pas" - dai click pe ea, te redirecţionează la un formular :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Acolo completezi greutatea la care vrei să ajungi ( spre exemplu 51 de kg, pornind de la cele 58 iniţiale ) şi apoi selectezi 1 săptămână, dai click pe tasta "Actualizează" şi îţi apare ATENŢIONAREA :
"Alegeţi o perioadă mai mare de 7 săptămâni!"

Deci, NU vă mai luaţi după diverse site-uri & metode "miraculoase" de a slăbi!

| Wøodenpints a răspuns:

Să alergi până transpiri tot untul din tine. Pare greu, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abdomene, la inceput va fi greu, dar cu timpul vei reusi sa faci si 100 pe zi. Daca reusesti sa faci asa timp de o saptamana si seara sa mananci doar supa sau legume vei vedea rezultatele.

| Coma21 a răspuns:

Repede si sanatos...nu, iti distrugi stomacul. Mananca legume, paine neagra, taie fast-food de pe lista, ciorbite, pui, fara porc, vita etc Sunt multe site-uri ce te indruma! Good Luck!