| zorno a întrebat:

Ce inaltime trebuie sa aiba un copil de 12 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SerenaSmiley a răspuns:

Nu stiu daca la 12 ani conteaza foarte mult ce inaltime ai pentru ca inca esti in crestere. Sunt baietii care la 12 ani sunt scunzi si la 14-15 ani se inalta foarte mult si ajung sa fie chiar inalti. Altii la 12 ani sunt inalti si nu prea se mai inalta si ajung sa aiba o inaltime medie sau sa fie chiar scunzi.

https://www.google.ro/......tps?/webhp

1 răspuns:
| dani2404 a răspuns:

Intre 1.40 si 1.65, dar asta depinde de dezvoltare, nu toti suntem la fel.