| FaraNume1245 a întrebat:

Ce inseamna beef? *nu mancare*. E aceeasi chestie cu diss?

2 răspunsuri:
| izvordemunte a răspuns:

Daca zici ca nu e mancare, banuiesc ca nu vrei sa stii ca la modul uzual e carnea de vita.
Diss - de la disrespect in muzica hip-hop sau rap - se refera la atacuri la persoana in versuri si cantece-parodii.
Pe cand beef - cand doi ("artisti") se cearta/nu se suporta/au ceva de impartit. Mai nou cred ca asta se refera la replici acide pe retelele de socializare sau in presa.

| FaraNume1245 explică (pentru izvordemunte):

Stiam ce inseamna la modul uzual, si stiam ce inseamna diss. In fine, multumesc de raspuns, dar nu m-ai prea ajutat.