| Behappy142 a întrebat:

Ce inseamna cand ii spui unui prieten ca il iubesti si el zice mersi?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Că e oarecum, flatat de mărturisirea ta, doar că nu îți împărtășește sentimentele. Limitându-se la "mersi", poate că a încercat să te tachineze. Nu știu. Răspunsul nu era dificil de aflat. Puteai citi din atitudinea lui, dacă a avut un aer distant (asta, dacă nu l-ai lăsat fără aer, când te-a auzit!), dacă a zâmbit trist, vesel sau complice.
Putea să-ți spună "Și eu!", însă el a simțit nevoia să-ți mulțumească politicos. Și atât.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Inseamna ca iti multumesti pentru gestul pe care l-ai facut, insa el nu simte la fel. Sau poate da? ...numai el stie, intreba-l cu exactitate happy

| neutrino a răspuns:

Baiat politicos, ti-a multumit pentru frumoasele sentimente pe care le ai fata de el, dar el nu este interesat de a avea o reletie cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu simte la fel pentru tine. Poate a fost prea repede si s-a speriat si nu stia ce sa zica.

Sau poate doar e mai copil si a crezut ca daca zice mersi o sa te faca sa te simti bine big grin

Cel mai bine, intreaba-l ce simte direct si iti va spune.

O zi placuta :*

| Deliiiia a răspuns:

Din punct de vedere emotional nu este capabil sa iti intoarca sentimentele, insa nici nu se simte dezgustat de acestea ci le considera ca pe un lucru frumos.