| LyHoney a întrebat:

Ce inseamna cand iubitul tau iti zice ca 'daca te iei de ea ma supar' despre o fosta de-a lui? straight face

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Inseamna s-o lasi pe respectiva in pace. Nu face o drama din asa ceva, nu e ca si cum s-a indragostit brusc de ea sau asa ceva.
Poate pur si simplu considera ca el si ea nu mai au nimic de impartit si nu are chef sa incepi tu discutii luandu-te de ea.
Sau poate s-au despartit amical, au ramas oarecum "prieteni" si nu vrea sa intervii in asa ceva.
Nu devenii paranoica, nu-i cine stie ce.

| Dominicc a răspuns:

Din punctul meu de vedere este o reactie imatura. Inteleg si punctul lui de vedere si ce vrea sa spuna cat si pe al tau ca fiind iubita lui.

El, cel mai probabil e deranjat de un eventual contact al tau cu fosta lui prietena. Si asta poate avea 2 sensuri.

1 - Inca mai simte ceva in interiorul lui dupa acea relatie care poate a insemnat mult pentru el.

2 - Pur si simplu vrea sa o lase in pace, situatia. Sa treaca mai departe si nu vrea sa mai aiba contacte cu ea.

Insa din ce pui tu. sa nu fie si partea in care chiar cauti sa "o certi" pe tipa aia.

Cum a mai spus cineva aici.

"Sau poate s-au despartit amical, au ramas oarecum "prieteni" si nu vrea sa intervii in asa ceva."

Daca inca simte ceva in el, pentru acea fata, nu ai ce sa ii faci si doar sa il intelegi. Intelege ca unele emotii/trairi si relatii raman oarecum in tine. Nu le poti reprima sau sa le dai la o parte.

Discuta cu el sincer si vezi ce il deranjeaza mai precis. E dureros poate, pentru tine. Insa poate fi si pentru el.

Traiti momentul si bucurati-va unul de altul happy

K.

| RainmakerX a răspuns:

Crede ca esti geloasa pe fosta...intre ei nu mai este nimic, absolut nimic asa ca tipul vrea sa evite ca tu sa vorbesti cu acea fata pentru a evita eventualele conflicte. De la o simpla ofensa poate sa iasa un scandal destul de mare, de aceea a zis asta, doar sa stii ca nu ai de ce sa fii geloasa daca el vorbeste din cand in cand cu fosta caci nu mai simte absolut nimic pentru ea.

| pufulescu a răspuns:

Eu afirm contrariul fata de antevorbitorii mei si anume ca mai are sentimente fata de respectiva fosta! Nu stiu totusi exact la ce a reactionat prietenul tau, daca i-ai spus " ai fost prost ca ai stat cu fata X " atunci are tot dreptul sa se revolte, si situatia se schimba.
Ramane la aprecierea ta ce vei face in continuare, fiindca doar tu stii daca mai poate avea contact cu ea si doar tu poti aprecia cat de profunde sunt acele sentimente.

| ComanAndreeaIulia a răspuns:

Cred ca inca mai tine la ea, nu neaparat ca la tine, dar ca prieteni.