| Anakarateka a întrebat:

Ce inseamna 'chimie' intre 2 persoane si cum se manifesta aceasta? De ce uneori o persoana se simte atrasa de cealalta,dar cealalta nu se simte atrasa de ea? De fapt, DE CE O PERSOANA SE SIMTE ATRASA DE ALTA?

Răspuns Câştigător
| guitarplayer666 a răspuns:

O persoana se simte atrasa de alta persoana deoarece acelei persoane i se aprind niste sentimente care pot fi doar simtite nu si explicate fata de o alta persoana deoarece vede in acea persoana tot ce ii place.
Ca doua persoane sa fie atrase una de alta e necesar ca ambele persoane sa aiba ochii deschisi, nu ajunge ca doar una sa aiba, daca are doar o persoana ochii deschisi, trebuie sa incerce sa ii deschida ochii si celeilalte, si daca nu si deschide atunci inseamna ca ai gresit persoana daca ma intelegi.

2 răspunsuri:
| cranian0000 a răspuns:

Ca se atrag unul pe altul

| minaj a răspuns:

Chemarea sentimentului de sex opus, este iubirea. chimie intre doua persoane inseamna existenta anumitor sentimente!