| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna daca te visezi mireasa?

43 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiam ca daca te visezi mire, mireasa moarte dar daca visezi o ruda si o vezi la fata sinucidere dar daca nu vezi cine e mirele, miresa nu e nimic si daca ai avut pe masa la nunta carne boli necurabile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moarte inseamna in familie moare cineva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca te vei marita

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai visat?
Pacat,
Imi pare rau, dar acum nu ca vreau sa te sperii dar...
Cand visezi ca moare cineva e bine dar cand te visezi mireasa e semn de moare si de necaz:{imi pare rau pentru tine[eu am vazut o fantoma mireasa mai demult](eram in clasa a 4a-ma rog...)}nu te panica visele nu se indeplinesc roaga~te si
nu vei mai avea asemenea vise... ok? bye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna moarte din familie

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ceva rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi spunea tata ca sa te visezi mireasa inseamna moarte der eu nu cred in vise si stiu ca ce e dat e la Dumnezeu, se intampl si daca nu visezi.Eu te sfatuiesc sa nu crezi in vise si chiar daca tu te-ai visat mireasa probabit te-ai gandit inainte de a te pune in pat cum ar fi sa fi mireasa. Si sora mea sa visat mireasa si nu ii s-a intamplat nimk asa ca traiesteti viata la maxim pup

| sweetniko a răspuns:

Eu stiu ca daca te visezi mireasa...mori in ziua nuntii talesad

| Goji a răspuns:

Mai trăiești? Cineva de aici care s-a visat mireasa a murit?

| Dobos_Bianca-daniela_1996 a răspuns:

Ce inseamna daca am visat ca eram imbracata in rochie de mireasa iar la un moment dat nu mi-am mai gasit rochia?

| Tarta_Alexandra_1987 a răspuns:

Sati unesti destinul cu persoana aleasa de tine a purta o rochie alba sa te admire partenerul tau