| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a întrebat:

Ce inseamna "hai sictir"?

41 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Siktir vine de la verbul "sikmek", ce inseamna pe turceste "a f. e", si e folosit in expresii de genul: Siktir git, Siktir ol Git lan, Hai Siktir, etc.
Englezi, traduc "Siktir Git", prin Fuck Off, si eu ma gandeam ca pe romaneste inseamna ceva de genul: "du-te si te f. e". cu sensul de mars, sau pleaca de aici (mai la inceputuri credeam ca inseamna "du-te la dracu").
Este si un site cu numele asta: http://haisictir.com/

| Tourniquet a răspuns:

,, Hai sictir" este un cuvant in limba rroma care inseamna : pleaca, hai pa, cara-te, dispari.

| Hmmmm a răspuns:

Fa pasi! evapora-te! fa-ma sa imi fie dor d tine! jet!
adica pleacalaughing

| madalicious a răspuns:

Cred ca : "hai dispari". happy

| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

Ceva gen ' hai taci ca ne plictisesti'. 'Vorbesti prea mult si prost.

| sasha a răspuns:

"hai sictir" ii spui cuiva care sare calu, care exagereaza cu ceva de exemplu daca te jigneste cu ii spui hai sictir e un fel de avertizare ca e nesimtitz/a sau mai pe romaneste "hai ca deja o s**i".winking

| Orannginna a răspuns:

Pe romaneste, a da cu flit. Dar daca ai pus aceasta intrebare, constat ca ai stat departe de acest gen de expresii, ceea ce e bine. Good point! happy

| CristinaCristi a răspuns:

Ma plictisesti ma enervezi mie scarba funda?

| Fifylici a răspuns:

Du-te naibii.eu folosesc foarte des expresia asta

| AngelSpeed a răspuns:

Inseamna hai pa happy

| Boniboon a răspuns:

Pleaca, n-am chef de tine. laughing

| Atelocin a răspuns:

Gen:
Tai-o, pleaca, dispari, zbori, sterge-o, mori =D.
Sau mai simplu jet ^^.

| blueeyedgirl a răspuns:

Hai mars, hai pa, cara-te, pleacahappy, mai taci, ciocu' mic

| mybutterfly a răspuns:

Hai sictir adica i-a mai du-te si lasa-ma ceva de genul astahappy

| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

Jet.

| Tasmell_3456 a răspuns:

Hai sictie = cuvant din limba ciganeasca=inseamna du-te in piz** matii laughing

| Burzea a răspuns:

Du-te in p*z*a mati

| Freza a răspuns:

Date, pa, laoparte, jet : date dr**u!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai raspunsuri tampite... sictir in limba turca inseamna te f_t

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista DEX

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna " mai taci " " hai dispari " " taci ca ma strsezi " happyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu i-am spus unui coleg HAI SISTIR e cred ca inseamna hai pa hai mars hai jet hai carate
nu poti sa spui ca e injuratura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Provine din limba turca, si are sens de,, Taci din gura''!
Turcii spun,, Sictir bre''!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sictir vine din limba turceasca "hadi siktir" ce inseamna du-te dracu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sictir inseamna du-te dracu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce va

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prost

| Чернобыль a răspuns:

Hai sictir inseamna du-te dracu'.

| Andreea_Deya_1998 a răspuns:

Inseamna a fu... **. te, nu hai pa sau chesti de genul happy

| SRDC a răspuns:

Exprima vulgar repulsia:

https://dexonline.ro/definitie/sictir