| robycfr1 a întrebat:

Ce inseamna sa scrii cu majuscule? Doar prima litera sa fie mare sau toate?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Toate litere sa fie cu litera de tipar ( pe caiet, foaie, etc)
ex. VARA ASTA.

9 răspunsuri:
| irinushu a răspuns:

Toate literele sa fie majuscule

| Anon352 a răspuns:

Sa scrii cu majuscule inseamna sa fie tot cu litera mare. Ex. INTERZIS COPIILOR SUB 12 ANIlaughing

| Licurikiii a răspuns:

Depinde...daca vrei sa scrii cu majuscule scrii tot cuvantul.Iar daca e un substantiv propriu scrii doar prima litera cu majuscula.;-). sper ca te-am ajutat.

| Thunderstruck a răspuns:

Majuscule = Litere mari.Inlocuieste majuscule cu litere mari si iti dai si singur(a) seama.

| SomebodyNamedAnna a răspuns:

Toate literele sa fie mari. happy

| Deaconu_Alexandru_1996 a răspuns:

Majuscule inseamna doar cu litere de tipar EX. EU AM FOST LA MAGAZIN.

| maretare a răspuns:

Toate litere sa fie cu litera de tipar (

| maretare a răspuns:

Toate litere sa fie cu litera de tipar ( pe caiet, foaie, etc)

| Cristian_Biluta_1977 a răspuns:

Prima litera sa fie mare