| anonim_4396 a întrebat:

Ce lucru îi atrage cel mai mult pe băieți la o fată?

Răspuns Câştigător
| SilverEyes a răspuns:

Asta depinde de multe lucruri cum ar fi grupul social. Daca este dintr-un grup social... hai sa zicem mai de pe la marginea orasului atunci raspunsul lui "GeFox" e potrivit. Nu spun ca aceste idei nu apar si la persoane care vin dintr-un grup social mai ridicat dar macar acolo sunt mai cizelati.
Dar consider ca acesta este un raspuns oferit pe jumate de masura asa ca o sa exprim si opinia mea.
Sa terminam cu fizicul o data. Pe mina nu ma intereseaza cine stie cat fizicul. Sa arate decent si nu ma intereseaza mai mult. Uite de exemplu multi se uita la posterior sau la piep. Din punct de vedere fizic eu sunt atras de spate, oricat de ciudat ar suna. Daca te uiti la o femeie/fata dansand cea mai eleganta si mai sensuala parte va fi tot timpul spatele.
A doua (si cea mai importanta pentru mine) va fi educatia. Poate sa arate ea si ca un fotomodel daca scoate D-zeu stie ce minunatie pe gura si daca nu cunoaste macar regulile de baza de comportament. Dupa cum este zicala " Nu te baga intre tarate ca te mananca porcii".
Pentru a treia vor fi temele de discutie si activitatile comune. Poate sa existe o atractie initiala dar daca tu ascuti Vivaldi iar el Salam Uscat sau Copilu' de Portelan nu ve-ti ajunge departe.
Restul cum ar fi caracterul fiecaruia se stabileste si completeaza mai tarziu cand ai ajuns la stadiul de relatie.
Sper ca ti-a fost cat de cat de ajutor.

9 răspunsuri:
| Ađřıαηηα a răspuns:

Bună.
Un băiat va fi atras mereu de corpul şi aspectul unei fete mai ales la prima vedere. Cu asta îi atragi atenţia şi îl înnebuneşti, apoi un lucru mult mai esenţial este sufletul, comportamentul şi isteţimea, cu asta îl păstrezi lângă tine. Acum depinde şi de băiat.batting eyelashes

| OldSoul a răspuns:

Difera de la baiat la baiat, pe mine cel mai mult ma atrage aspectul fetei, si respectiv ochii ei.

| justadream94 a răspuns:

Aspectul fizic..prima data cu asta ai contac. dupa caracterul

1. fata
2.sani,abdomen,fund picioare

dar degeaba toate astea daca nu are un caracater ok.

| Gefox a răspuns:

Ce intrebari stupide. fizicul la prima vedere(slabuta, picioare lungi, c*r, tate, par lung si misto, alea alea laughing ) dar dupa conteaza si comportamentul...

| anonim_4396 explică (pentru Gefox):

Întrebări stupide? Tu n-ai nimic din ce ai enumerat mai sus. happy

| Gefox a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda. asa e. imi e rusine sa ies pe strada din cauza felului in care arat sad laughing)))))

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Gefox):

rolling on the floor Daca a fost raspuns la misto,e ok,daca chiar ai spus adevarul tu chiar nu te vezi,si chestiile spuse de tine mai sus chestia cu "picioare lungi, c*r, tate, par lung si misto",daca un baiat e sa se indragosteasca, se indragosteste, majoritatea, da, cam la chestiile astea(aia ...imaturi),dar sunt si unii care nu se uita doar la asa ceva.

| Gefox a răspuns (pentru Daniellllll1):

Multumesc... si chiar nu a fost la caterinca. a fost un raspuns extrem de sincer. adica oamenii se uita mai intai la aspect fizic si dupa la persoana. ca doar nu se indragosteste unu de o "stearsa" doar pentru ca are o minte sclipitoare. in general fetele frumoase gandesc si bine iar alea mai vai de capul lor, daca destepte nu-s se chinuie si ele saracele prin diferite moduri sa atraga. pacat ca tot la stadiul de esuate raman crying

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Gefox):

Da,din chestia asta as vrea eu sa mor, dar nu e cazul tau.Pentru unul intreg la cap,fata nu trebuie sa aiba c*r,tate, adica ...trebuie sa aiba ceva ce sa-l atraga,la varsta mea doar obsedati vad. Nici tu nu ai accepta sa fi cu un baiat urat, nu? ...Cam asa e si invers,dar mai sunt care nu judeca dupa aspectul fizic,era o fata draguta pot sa zic,dar cand am auzit ce-a iesit din gura ei,mai bine nu.Dar nu e cazul tau,esti frumoasa, poate ca tu nu te vezi...