| RotaruLeonard a întrebat:

Ce materii se fac in Italia? Adica cum este mai bine acolo sau aici? Vreau parere dau si funda

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Depinde dacă știi limba o să-ți vină mai ușor dar cam tot aceiași materie o faci. Iar materiile nu diferă foarte mult.

| skinhead99 a răspuns:

Este mai bine acolo. Ei sunt mai in urma cu "chestiile" pe care le faci aici. Adica cel putin asa era la mine. Eu am facut a 7a, a 10a si a 11a in Torino. Oricum e mult mai usor la ei..atata tot ca trebuie' sa stii limba.
Materiile sunt cam aceleasi dar daca esti la liceu..depinde ce profil esti. Ei se axeaza mult si pe practica. Eu eram la electrica si faceam practica o zi pe saptamana + ore in care faceam scheme electrice (gen modulele pe care le faci aici.)