| anonim_4396 a întrebat:

Ce materii se fac la >liceu-stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| Firefly a răspuns:

Stiinte sociale se bazeaza mult pe uman, istorie, geografie, limba romana, dar si limbi straine.Infara de aceste materii de baza mai sunt logica ( a IXa), psihologie (a Xa), economie (a XIa) si filozofie (a XIIa). Alte obiecte: latina (pana intr-a 10a inclusiv), desen, informatica, muzica, religie, sport, chimie, fizica si biologie( ultimele 3 doar pana intr-a 10a inclusiv)iar matematica pana intr-a 12a.(Eu fac si spaniola ca optional)
Acest profil te va ajuta sa intri la facultatea de drept/filozofie/stiinte politice/Relatii internationale si la Academia de Politie, etc.Iti sugerez sa mergi la acest profil caci combina profilul uman cu cel real si ai multe oportunitati dupa terminarea liceului.
Bafta!

1 răspuns:
| Ana-Maria94 a răspuns:

Se bazeaza pe partea umana, romana, istorie, engleza, geogra etc si mate, fizica si chimie dar foarte putin.